Banka Hesap Bilgileri       Müşteri İlişkileri       Faydalı Bilgiler       Bize Ulaşın


İnsan Kaynakları       Gizlilik ve Güvenlik       Site Kullanım Şartları       Künye

Kampanyalarımızdan Haberdar Olabilirsiniz.

Tabiata.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Innovice Turizm Seyahat Acentası ’na aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Tabiata.com  sorumlu tutulmaz. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir. Tesislerin değiştirdikleri, arttırdıkları ya da azalttıkları yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir. Tabiata.com’ daki otellere ait belirtilen yıldız sayılarının ve diğer derecelendirmelerin bilgisi tavsiye ötesine geçmemektedir. Tabiata.com bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Tabiata.com kendisine bildirilmeyen içerik ve değişikliklerinden sorumlu değildir. Önemli konularda ofislerimizden bilgi edininiz.  

© 2012-2015 Tabiata.com | Innovice Turizm Seyahat Acentası - Belge No: A-8411 | Tüm Hakları Saklıdır.

A-8411

...............................................................................................................................................................................................................................................................

Ana Sayfa Müşteri İlişkileri Faydalı Bilgiler Tesis Kayıt

Sitemiz güncellenmektedir. Bilgi ve rezervasyon taleplerinin, kısa bir süre için, sayfalarımızdaki iletişim formları ve bilgi@tabiata.com mail adresi aracılığı ile iletilmesini, ziyaretçilerimizden rica eder, anlayışınız için teşekkür ederiz.

INNOVICE INNOVATIVE  SERVICE  CO.

KÜLTÜR ve DOĞA TURLARI TAKVİMİ

Alternatif Tatil Tesisleri 00052-2 Kültür ve Doğa Turları Mavi Yolculuk Turları Outdoor Etkinlik Yönetimi TABİATA Hoş Geldiniz...

DOĞU ANADOLU, KEMALİYE TURU

1100 TL.

‘den Başlayan Fiyatlarla

Tur Kodu: 5303

GENEL BAKIŞ:


BU TURDA BİZLERİ; Erzurum, Ulu Cami, Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Kongre Binası, Ani Harabeleri, Büyük Katedral, Kars Kalesi, Havariyyun Kilisesi, Ağrı Dağı, İshakpaşa Sarayı, Muradiye Şelalesi, Van Kalesi, Çavuş Tepe Kalesi, Hoşab Kalesi, Hakkari, Akdamar Adası, Kutsal Haç Kilisesi, Van Gölü, Tatvan, Nemrut Krater Gölü, Yüzen Ada, Bingöl, Tunceli, Harput, Arap Baba Türbesi, Ulu Cami. Apcağa Köyü, Taş Yol, Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası, Karanlık Kanyon, Kemaliye, Lökhane, Mani Yolu...  BEKLİYOR.


2012 Yılı Tur Tarihleri:

18-26 Haziran / 25 Haziran-3 Temmuz / 2-10 Temmuz / 16-24 Temmuz / 23-31 Temmuz / 6-14 AğustosGENEL BİLGİLER:


BAŞLANGIÇ YERİ :         Erzurum

BİTİŞ YERİ :                  Malatya

TUR SÜRESİ :                8 Gece 9 Gün


FİYAT BİLGİLERİ:


Tur Fiyatı :                               1140 TL*  

Nakit Ödemede İndirimli :         1100 TL*

Taksit Kartlarına (3 Taksit) :      1180 TL*  

Taksit Kartlarına (6 Taksit) :      1220 TL*  


* GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK FİYATLARI ÜCRETE DAHİL DEĞİLDİR.

* Fiyatlar İki Kişilik Odada Kişibaşı İçin Geçerlidir.

* Taksitler World, Bonus, Axess Kredi Kartlarına uygulanır.

* Tek Kişi Konaklamalar İçin 260 TL single farkı eklenecektir..

* 5-12 Yaş Arası Çocuklara, 2 Büyük Yanında Kalmak Koşuluyla 150 İndirim Uygulanır.

* 0-4 Yaş Arası Çocuklar Otobüste Yer Almadıkları Sürece Ücretsizdir.


ARTI HİZMET BEDELİ:


Akdamar tekne ulaşımı, Nemrut Krater Gölü minibüs transferi, müze ve ören yeri girişleri, hizmet bedeli, rehberlik ücreti kişi başı;

- Tam:  130 TL

- Müze kartı olanlar, öğrenciler, 65 yaş üzeri misafirler için:  110 TL


Not: Konuklarımız söz konusu bu bedelleri araçta rehbere ödeyeceklerdir. Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin iadesi mümkün değildir.


DAHİL OLAN HİZMETLER:

Ara ulaşımlar, 8 gece konaklama, 8 sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir.


DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Ana ulaşım (Uçak) Akdamar tekne ulaşımı, Nemrut Krater Gölü minibüs transferi, müze ve ören yeri girişleri, hizmet bedeli, rehberlik belirtilenlerin dışındaki yemekler, otellerde alınan ekstralar.ULAŞIM:


- Tur programı bölgeye ulaşım sağlayan tüm hava yollarının uçuş programına göre yapılmıştır.

- Uçak bilet fiyatları sürekli değişiklik gösterdiği içini fiyata dahil edilmemiştir.

- Ekonomik bilet fiyatlarından yararlanmak için erkenden rezervasyon yapmanızı tavsiye ediyoruz.

- Dilerseniz uçak biletlerinizi biz temin edebiliyoruz.

- Sabiha Gökçe Havaalanı'na Taksim ve Kozyatağı'ndan saat başı HAVAŞ'ın servisleri vardır.

- Gidişler farklı uçuşlar olabileceğinden Havaalanına transfer konmamıştır. Dönüş için Bakırköy İncirli, Mecidiyeköy Teknosa Önü ve Kadıköy Evlendirme Dairesi Önüne servisimiz vardır.


Gezimiz Erzurum Havaalanı'nda rehberimizin sizi karşılaması ile başlar. Yurdun başka yerlerinden geziye katılmak isterseniz en geç 09.00 da Erzurum havaalanında olmanız gerekiyor. Uçak yerine otobüs tercih ederseniz sizi 09.20'de Erzurum otogarında alabiliriz.


Gezimizin bitiş noktası akşam saatlerinde Malatya Havaalanı olacaktır. Otobüs ile dönmek isteyen misafirlerimizi Malatya Otogarı'na bırakıyoruz..


Katılımcı sayısına göre bölgede ulaşımda kullanılan araçlar;

- 16 Kişilik VW Grafter, VW Vito veya Mercedes Sprinter Minibüs

- 25 Kişilik Iveco veya Isuzu Minibas

- 46 Kişilik Safir, Man veya Mercedes Otobüs

* Tüm araçlarda Klima, Yatar Koltuk, Müzik Sistemi standarttır.


KONAKLAMA:

Tur tarihlerinde otellerde kaynaklanabilecek olan rezervasyon sıkıntıları nedeniyle acentamız aynı kategoride başka otellerde rezervasyon yapabilir.


ŞEHİR MERKEZİNDE SÜREKLİ KONAKLADIĞIMIZ 3 ve 4 YILDIZLI OTELLER:


KARS SİMER OTEL ***

DOĞUBEYAZIT SİMER OTEL ***

VAN BÜYÜK URARTU ****

TATVAN KARDELEN ***

HAKKARİ ŞENLER OTEL ***

KEMALİYE BOZKURT OTEL **

TUNCELİ GRAND ŞAROĞLU ****


YEMEKLER:

- Sabah yemekleri açık büfe, akşam yemekleri açık büfe veya set mönüdür.

- Öğlen yemekleri, bölgede hizmet veren restoranlarda alınmaktadır.

- Zamanı iyi kullanmak için öğlen yemeği rezervasyonları bilginiz dâhilinde rehberimiz tarafından önceden yapılmaktadır.

- Bazı şehir merkezlerinde öğle yemeği için birkaç seçeneğimiz olabiliyor. Bu durumlarda rehberimizin önerilerini dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.


REHBERLİK:

Rehberlerimiz; sosyal ilişkileri güçlü, gezi yapılacak bölgeleri araştırmacı bir ruhla inceleyen, sizlerin bölgeye özdeşlik kurmanızı sağlayacak deneyimli kişilerdir.


ÇEŞİTLİ BİLGİLER:

- Turumuzun toplam süresi 8 gece 9 gündür.

- Gezi tarihine 15 gün kala iptal edilen rezervasyonlarda % 100, 15 - 8 gün kala % 50 geri ödeme yapılır, gezi tarihine 7 gün kala herhangi bir ödeme yapılmaz.

- Olumsuz hava koşulları ve diğer bazı etkenler nedeni ile rehberlerimiz gezi programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

- Rezervasyon esnasında koltuk numarası sözü veya garantisi verilemez.

- Rehberimiz gerekli gördüğü takdirde tamamını gerçekleştirmek koşuluyla tur programının akışında değişiklik yapabilir.

- Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Tur Operatörü sorumlu tutulamaz.

- Programda yer alan ve kullanılmayan hiçbir hizmetin tur esnasında ya da sonrasında iadesi yapılamaz.

- Tur Operatörü konaklanacak otelleri önceden haber vererek benzer ya da daha üst kategorilerdeki otellerle değiştirebilir.

- Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi” ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.

- Özel gruplarınızla, iş arkadaşlarınızla, dostlarınızla oluşturacağınız gruplara hafta sonları ya da hafta içi tur yapmaktayız.

- Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

TUR PROGRAMI


1. Gün Cumartesi İstanbul'dan Hareket Erzurum, Ulu Cami, Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Kongre Binası

Sabah Erzuruma uçuş. Türkiye'nin en yüksek rakımlı ili olan Erzurum'a sabah saatlerinde ulaşıyoruz. Bir ismi de Atabey olan şehrin en eski camisi Ulu Cami, tuğla minaresi ve çini motifleriyle tanınan Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler olarak bilinen Selçuklu dönemi türbeleri, yurdumuzdaki medreselerin en büyüğü olan Çifte Minareli Medrese, minare ve gözetleme kulesi olarak inşa edilip sonradan üzerine saat ilave edilen Saat Kulesi ile Erzurum Kalesi gezeceğimiz noktalardan bir kaçı. Erzurum gezisinin ardından Karsa hareket.

Konaklama: Kars


2. Gün Pazar Ani Harabeleri, Büyük Katedral, Kars Kalesi, Havariyyun Kilisesi, Ağrı Dağı, İshakpaşa Sarayı

Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay'ın oluşturduğu derin vadinin hemen üzerinde kurulan ve dönemin önemli ticaret merkezlerinden olan Ani Harabeleri'ne gidiyor; Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılara sahip kenti geziyoruz. Rusların bölgede egemen olduğu dönemde yapılan taş binalar, Kars Kalesi, bugün cami olarak kullanılan Havariyyun Kilisesi gibi güzellikleri barındıran Kars'tan, Ağrı Dağı'nın muhteşem görüntüsü eşliğinde Doğubeyazıt'a hareket ediyor, bezeme sanatının ince örnekleri, ilk kalorifer modeli denebilecek ısıtma sistemi ve 366 odası ile 99 yılda bitirilen İshakpaşa Sarayı'nda günü bitiriyoruz.

Konaklama: Doğubeyazıt


3. Gün Pazartesi Muradiye Şelalesi, Van Kalesi

Sabah kahvaltı sonrası Van'a hareket. Yolculuğumuz Ağrı Dağının muhteşem görüntüsünü farklı bir noktadan göreceğimiz Tendürek geçidini izleyerek 1514 yılında Yavuz Sultan Selim ile Şah İsmail arasında yaşanan Çaldıran savaşının yapıldığı Çaldıran Ovasından geçecek. Güzergahımızda kısa bir dinlence ve aynı zamanda doğa harikası Muradiye şelalesindeki fotoğraf molamızın ardından Van gölü mahzarsı eşliğinde Van'a varıyoruz. Öğlen yemeği sonrasında Van Şehir merkezi ve Urartu uygarlığının başkenti olan Tuşba (Van Kalesi) yı gezip otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama: Van


4 Gün Salı Çavuş Tepe Kalesi, Hoşab Kalesi, Hakkari

Bugünkü programımızda siz değerli misafirlerimizi diğerlerinden farklı kılacak bir coğrafyaya götürüyoruz. Kahvaltı sonrası Hakkari'ye hareket. Güzergahamızda tarihte önemli bir yeri olan Hoşab kalesi gezisinden sonra Başkale üzerinden Zap vadisine girerek Zap suyu eşliğinde Hakkari^ye ulaşıyoruz. İsmini sadece basından duyduğunuz en doğudaki ilimizin coğrafyası ve Hakkari insanının sıcakkanlılığı karşısında büyüleneceksiniz. Bütün ön yargılarınızı yıkacak bu güzel günün ardından Hakkari'deki otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama: Hakkari


5. Gün Çarşamba Akdamar Adası, Kutsal Haç Kilisesi, Van Gölü Tatvan, Nemrut Krater Gölü

Sabah kahvaltı sonrası güzel anılarla Hakkari'den ayrılarak Van Gölünün ortasında yer alan Akdamar adasına hareket ediyoruz. Öğlen Van Gölü kıyısındaki yemek sonrası tekne ile Akdamar adasına geçip buradaki kutsal Haç kilisesini ziyret ediyoruz. Cephesinde Tevrattan, Kuran dan ve İncilden sahnelerin bulunduğu bu muhteşem eseri gezip Tatvan'a geçiyoruz. Nemrut Dağı'nda bulunan Türkiye'nin en büyük krater gölüne gitmek için Tatvan'da bizi bekleyen servis araçlarına geçiyoruz. Yaz aylarında göçerlerin konakladığı kraterde bulunan Büyük, Sıcak ve Ilık Göllerin olağanüstü manzarasını anılarımıza ekleyip, Tatvan'a geri dönüyoruz.

Konaklama: Tatvan


6. Gün Perşembe Yüzen Ada, Bingöl, Tunceli

Sabah kahvaltı sonrası Muş Bingöl üzerinden Tunceli'ye hareket, güzergahımız üzerinde bulunan ve varlığından nadir kişilerin haberdar olduğu Yüzen Ada'ya gidiyoruz. Bu küçücük gölün içerisinde üzerindeki ağaçlarla birlikte yüzen adaların muhteşem görüntüsü karşısında büyüleneceksiniz. Daha sonra bol su kaynaklarıyla, gölleriyle efsanelere konu olan Bingöl'de vereceğimiz molaların ardından Tunceli'ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuzda Peri suyu ve Keban barajı gölü bize eşlik edecek. Munzur çayı ve Pertek Çayının birleştiği noktadaki Tunceli de otelimize yerleştikten sonra aracımızla Munzur vadisinde kısa bir yolculuk yapıp şehir merkezine dönüyoruz. Akşam Tunceli türküleri eşliğindeki yemeğimiz ve konaklamamız Garand Şaroğlu otelde.

Konaklama: Tunceli


7. Gün Cuma Harput, Arap Baba Türbesi, Ulu Cami. Apcağa Köyü

abah alacağımız kahvaltı sonrası Pertek üzerinden Keban barajını tekne ile geçip Harput kalesine gidiyoruz. Taşkale anlamına gelen Harput, tarih boyunca önemli bir çok uygarlığı barındırmış, bir dönem Artukoğulları'na başkentlik yapmış ve Elazığ'ın kurulmasıyla önemini kaybetmiş olmasına rağmen ilginç kalıntılarıyla hala dikkat çekiyor. İlk defa Urartular tarafından yapılan Harput Kalesi'nde başlayan gezimiz; ilginç bir hikayeye sahip Arap Baba Türbesi ve bugün eğik durumda olan çini ve sırlı tuğladan yapılmış minaresiyle, Ulu Cami'de devam ediyor.öğlen yemeğinden sonra Keban üzerinden Eğin'e doğru yola koyuluyoruz. 2,5 saat sürecek Fırat nehri manzaralı yolculuk sonrası Eğin'e ulaşıyoruz. Yolumuz üzeri Kemaliye vadisine hakim bir konumda olan Kırkgöz Mesire alanına uğruyoruz. Doyumsuz manzaranın fotoğraflarını çektikten sonra Ahmet Kutsi Tecer'in "Orda bir köy var uzakta" şiirini yazdığı ve doğduğu köy olan sit alanı olarak ilan edilmiş Apcağa Köyüne gidiyoruz. Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen bu mükemmel köyü gezerek huzur buluyoruz. Köy gezisi ardında Konaklamak üzere Kemaliye merkezindeki otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama: Kemaliye


8. Gün Cumartesi: Kemaliye, Lökhane, Mani Yolu, Apçağa Köyü, Karanlık Kanyon

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kemaliye'de tarihi taş dibi mahallesi, Lökhane, Mani Yolu, Zincirli Kaya, Seytali Parkı, medrese ve değirmen gezilerimizle büyüleniyoruz. Sonrasında Lökhane de yöresel ürünlerden alışveriş yaparken "Bebik Kahvelerimizi" yudumlayacak ve kiliseden müzeye dönüştürülen Kent Tarihi Müzesini gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yöresel soframızda aldıktan hemen sonra Dünyanı en büyük Kanyonlarından biri olan Karanlık Kanyon içerisine keyifli bir Bot turu yapıyoruz. Tur sonrası Orda Bir Köy Var Uzakta şiirini yazan Ahmet Kutsi Tecer'in şirin köyü olan Apçağa köyüne gidiyoruz. Köy gezisi sonrasında otelimize dönüyoruz.

Konaklama Kemaliye


9. Gün Pazar: Taş Yol, Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası, İstanbul'a dönüş

Kahvaltı sonrası yapımı 130 yıl süren ve 28 tünelden oluşan taş yolundan geçerek Karanlık Kanyon'un içine doğru yolculuk yapıyoruz. Kendimizi yaban hayatın içinde hissedeceğimiz gezi sonrasında Divriğ'e doğru yola koyuluyoruz. Öğle yemeğimizi yöresel soframızda aldıktan hemen sonra Dünya sanat tarihinde eşsiz bir eser olarak yer alan Divriği ulu cami ve Daru'ş-şifası'nı geziyoruz. Eser UNESCO'nun Türkiye'de Dünya mirası kabul ettiği ilk mimari yapıdır. Mükemmel üç boyutlu detaylı geometrik sitiller ve bitkisel bezemeler hiç bir yerde olmadığı sanat tarihçiler ve mimarlar tarafından söylenmektedir. Kapı ve duvarlara işlenen tüm motifler asimetriktir. Her karede binlerce taş işlemeli motif bulunuyor. Usta devamlı tekrardan kaçınmış ve kendisini yenilemiş. Hiç bir motife bağımlı kalmamış. Her motifte Allah'ın birliğinin vurgulandığı gözlemleniyor. Bu eşsiz eser için Evliya Çelebi şöyle diyor: "Üstad.., mermer, bu camiye öyle emek sarf edip, kapı ve duvarları öyle nakş bukalemun eylemiş ki, methinde diller kısır, kalem kırıktır..." göz kamaştıran bir mimarlık ve mühendislik harikası olan bu eser bizleri büyüleyecek. Divriği gezimizin ardından Kayseri Havaalanı'na doğru yola koyuluyoruz. Kayseri Havalimanı'nda sizlerle vedalaşıyoruz. Dileyenler tur minibüsümüz ile İstanbul'a dönebilirler.

Enter CAPTCHA solution
Listen to audio CAPTCHA

TALEP FORMU

<< Uzun Süreli Kültür ve Doğa Turları