Banka Hesap Bilgileri       Müşteri İlişkileri       Faydalı Bilgiler       Bize Ulaşın


İnsan Kaynakları       Gizlilik ve Güvenlik       Site Kullanım Şartları       Künye

Kampanyalarımızdan Haberdar Olabilirsiniz.

Tabiata.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Innovice Turizm Seyahat Acentası ’na aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Tabiata.com  sorumlu tutulmaz. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir. Tesislerin değiştirdikleri, arttırdıkları ya da azalttıkları yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir. Tabiata.com’ daki otellere ait belirtilen yıldız sayılarının ve diğer derecelendirmelerin bilgisi tavsiye ötesine geçmemektedir. Tabiata.com bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Tabiata.com kendisine bildirilmeyen içerik ve değişikliklerinden sorumlu değildir. Önemli konularda ofislerimizden bilgi edininiz.  

© 2012-2015 Tabiata.com | Innovice Turizm Seyahat Acentası - Belge No: A-8411 | Tüm Hakları Saklıdır.

A-8411

...............................................................................................................................................................................................................................................................

Ana Sayfa Müşteri İlişkileri Faydalı Bilgiler Tesis Kayıt

Sitemiz güncellenmektedir. Bilgi ve rezervasyon taleplerinin, kısa bir süre için, sayfalarımızdaki iletişim formları ve bilgi@tabiata.com mail adresi aracılığı ile iletilmesini, ziyaretçilerimizden rica eder, anlayışınız için teşekkür ederiz.

INNOVICE INNOVATIVE  SERVICE  CO.

KÜLTÜR ve DOĞA TURLARI TAKVİMİ

Alternatif Tatil Tesisleri 00052-2 Kültür ve Doğa Turları Mavi Yolculuk Turları Outdoor Etkinlik Yönetimi TABİATA Hoş Geldiniz...

GÜNEYDOĞU ANADOLU ve DOĞU ANADOLU TURU

779 TL.

‘den Başlayan Fiyatlarla

Tur Kodu: 5302

GENEL BAKIŞ:


BU TURDA BİZLERİ; Kars, Ani Harabeleri, Büyük Katedral, Selçuklu Sarayı, Havariyyun Kilisesi, Ağrı Dağı, Doğubeyazıt, İshakpaşa Sarayı, Muradiye Şelalesi, Van Kalesi, Van Gölü, Akdamar Adası, Kutsal Haç Kilisesi, Tatvan, Nemrut Krater Gölü, Bitlis, Malabadi Köprüsü, Mardin, Deyrul Zafaran Manastırı, Güneş Tapınağı, Meryem Ana Kilisesi, Tıp Okulu, Zinciriye Medresesi, Kasımiye Medresesi, Ulu Cami, Eski Postane binası, Kırklar kilisesi, Abbaralar, Mardin Sokakları, Soğmatar, Şuayip Şehri, Hanel Barur Kervansarayı, Harran, Cennet Camii, Harran kübik evleri, Şanlıurfa, Balıklıgöl, Bedesten, Gümrük Han, Rızvaniye Camii, Urfa Kalesi, Göbekli Tepe, Atatürk Barajı, Adıyaman, Kahta, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia, Nemrut Dağ. Nemrut Gündoğumu... BEKLİYOR.

 

2012 Yılı Tur Tarihleri:

21 Nisan-27 Nisan / 19-25 Mayıs / 2-8 Haziran / 9-15 Haziran / 16-22 Haziran / 23 Haziran-29 Haziran / 1-7 Eylül / 8-14 Eylül / 15-21 Eylül / 22-28 Eylül /

6-12 Ekim


GENEL BİLGİLER:


BAŞLANGIÇ YERİ :         Kars

BİTİŞ YERİ :                  Gaziantep

TUR SÜRESİ :                6 Gece 7 Gün


FİYAT BİLGİLERİ:


Tur Fiyatı :                               799 TL*  

Nakit Ödemede İndirimli :         779 TL*

Taksit Kartlarına (3 Taksit) :      819 TL*  

Taksit Kartlarına (6 Taksit) :      850 TL*  


* GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK FİYATLARI ÜCRETE DAHİL DEĞİLDİR.

* Fiyatlar İki Kişilik Odada Kişibaşı İçin Geçerlidir.

* Taksitler World, Bonus, Axess, Finansbank Kredi Kartlarına uygulanır.

* Tek Kişi Konaklamalar İçin 190 TL single farkı eklenecektir..

* 5-12 Yaş Arası Çocuklara, 2 Büyük Yanında Kalmak Koşuluyla %30 İndirim Uygulanır.

* 0-4 Yaş Arası Çocuklar Otobüste Yer Almadıkları Sürece Ücretsizdir.


ARTI HİZMET BEDELİ:


Nemrut Karater Gölü ve Nemrut Dağ minibüs ulaşımı, Akdamar Adası tekne ulaşımı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik ücreti;

- Tam: 125 TL

- 65 yaş üstü katılımcılar ve müze kartı olanlar için: 105 TL


Not: Konuklarımız söz konusu bu bedelleri araçta rehbere ödeyeceklerdir. Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin iadesi mümkün değildir.


DAHİL OLAN HİZMETLER:

6 gece konaklama, 6 sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, ara ulaşımlar, rehberlik dahildir.


DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Ana ulaşım (Uçak), belirtilenlerin dışındaki yemekler, otellerde alınan ekstralar hariçtir.


ULAŞIM:


Katılımcı sayısına göre bölgede ulaşımda kullanılan araçlar;

- 16 Kişilik VW Grafter, VW Vito veya Mercedes Sprinter Minibüs

- 25 Kişilik Iveco veya Isuzu Minibas

- 46 Kişilik Safir, Man veya Mercedes Otobüs

* Tüm araçlarda Klima, Yatar Koltuk, Müzik Sistemi standarttır.


KONAKLAMA:

Tur tarihlerinde otellerde kaynaklanabilecek olan rezervasyon sıkıntıları nedeniyle acentamız aynı kategoride başka otellerde rezervasyon yapabilir.


ŞEHİR MERKEZİNDE SÜREKLİ KONAKLADIĞIMIZ 3 ve 4 YILDIZLI OTELLER:


- KARS SİMER OTEL  

- BÜYÜK URARTU OTEL

- BATMAN  

- MARDİN YAY GRAND

- HARRAN OTEL

- ADIYAMAN İSİAS OTEL


YEMEKLER:

- Sabah yemekleri açık büfe, akşam yemekleri açık büfe veya set mönüdür.

- Öğlen yemekleri, bölgede hizmet veren restoranlarda alınmaktadır.

- Zamanı iyi kullanmak için öğlen yemeği rezervasyonları bilginiz dâhilinde rehberimiz tarafından önceden yapılmaktadır.

- Bazı şehir merkezlerinde öğle yemeği için birkaç seçeneğimiz olabiliyor. Bu durumlarda rehberimizin önerilerini dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.


REHBERLİK:

Rehberlerimiz; sosyal ilişkileri güçlü, gezi yapılacak bölgeleri araştırmacı bir ruhla inceleyen, sizlerin bölgeye özdeşlik kurmanızı sağlayacak deneyimli kişilerdir.


ÇEŞİTLİ BİLGİLER:

- Turumuzun toplam süresi 6 gece 7 gündür.

- Gezi tarihine 15 gün kala iptal edilen rezervasyonlarda % 100, 15 - 8 gün kala % 50 geri ödeme yapılır, gezi tarihine 7 gün kala herhangi bir ödeme yapılmaz.

- Olumsuz hava koşulları ve diğer bazı etkenler nedeni ile rehberlerimiz gezi programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

- Rezervasyon esnasında koltuk numarası sözü veya garantisi verilemez.

- Rehberimiz gerekli gördüğü takdirde tamamını gerçekleştirmek koşuluyla tur programının akışında değişiklik yapabilir.

- Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Tur Operatörü sorumlu tutulamaz.

- Programda yer alan ve kullanılmayan hiçbir hizmetin tur esnasında ya da sonrasında iadesi yapılamaz.

- Tur Operatörü konaklanacak otelleri önceden haber vererek benzer ya da daha üst kategorilerdeki otellerle değiştirebilir.

- Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi” ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.

- Özel gruplarınızla, iş arkadaşlarınızla, dostlarınızla oluşturacağınız gruplara hafta sonları ya da hafta içi tur yapmaktayız.

- Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

TUR PROGRAMI


1. Gün Cumartesi İstanbul’dan Hareket Kars, Ani Harabeleri, Büyük Katedral, Selçuklu Sarayı, Havariyyun Kilisesi

Sun Express'in sabah 06:45 te Sabiha Gökçen Havalimanından kalkan XQ9428 sefer sayılı Kars uçağı ile Kars’a uçuş saat 08:30 da burada bizi bekleyen rehberimiz ve aracımızla İlk olarak Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın oluşturduğu derin vadinin hemen üzerinde kurulan ve ortaçağın önemli ticaret merkezlerinden olan Ani Harabeleri’ne gidiyor; Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Menuçehr Camii, Selçuklu Hamamı, Keçeli Kilise gibi önemli kalıntılara sahip bu eski yerleşimi geziyoruz. Rusların bölgede egemen olduğu dönemde yapılan taş binalar, Kars Kalesi, bugün cami olarak kullanılan Havariyyun Kilisesi gibi güzellikleri barındıran Kars’taki gezimizi bitirip Otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama Kars


2. Gün Pazar Ağrı Dağı, Doğubeyazıt, İshakpaşa Sarayı, Muradiye Şelalesi, Van Kalesi

Sabah kahvaltı sonrası Digor, Tuzluca,Iğdır üzerinden Ağrı Dağı’nın muhteşem görüntüsü eşliğinde Doğubayazıt’a geçiyoruz. Bezeme sanatının ince örnekleri, ilk kalorifer modeli denebilecek ısıtma sistemi ve 366 odası ile 99 yılda bitirilen İshakpaşa Sarayı’nı geziyoruz. Öğlen yemeği sonrası Tendürek Dağının Volkan kalıntıları arasından 1514 yılında Yavuz Sultan Selim ve İran Şahı Şah İsmail arasında yapılan Çaldıran savaşına sahne olmuş Çaldıran ovasını geçip Bendimahi Suyu üzerinde bulunan Muradiye Şelalesi’nde vereceğimiz kısa çay molasının ardından 3000 yıllık bir tarihi barındıran Van Kalesine gidiyoruz. Urartu kalelerinin en görkemlisi olan Van Kalesi, Urartulardan günümüze gelen birçok tarihi kalıntıyı üzerinde barındırmaktadır. Kale M.Ö 9. Yüzyılda Kral Sarduri tarafından inşa edilmiştir. İç ve Dış Kale olmak üzere iki kısımdan meydana gelen kalenin en önemli yapıları Sardur Burcu ve üzerindeki I. Sarduri’ye ait Asur çivi yazısı ile yazılmış, bilinen en eski Urartu yazıtı I.Argişti’ ve Kral Menua’ya ait kaya mezarları, kalenin altından geçen su sarnıcına ulaşan Bin bir merdiven, Analı- Kız olarak adlandırılan iki adet tapınak nişi ve açık hava tapınağı yer almaktadır. Ayrıca kaya mezarının girişinin sol duvarında bulunan yazıtlarda kral, siyasi programını açıklamaktadır. Bu yazıtlar Horhor yazıtları olarak da geçmektedir. Bu muhteşem yapıyı gezdikten sonra, otelimize gidiyoruz.

Konaklama: Büyük Urartu Otel.


3. Gün Pazartesi Van Gölü, Akdamar Adası, Kutsal Haç Kilisesi, Tatvan, Nemrut Krater Gölü, Malabadi Köprüsü

Sabah meşhur Van kahvaltı salonlarında yöresel ürünlerden oluşan kahvaltımızı yapıp (Bu kahvaltı Ekstradır. Dileyenler otelde kahvaltı yapabilir.) Van Gölü’nde yer alan ve Hıristiyanlığın önemli dini merkezlerinden birisi olan Akdamar Adası’na gitmek üzere teknelerde yerimizi alıyoruz. Cephesinde İncil’den sahnelerin anlatıldığı alçak kabartma taş işçiliği örnekleri bulunan Kutsal Haç Kilisesi’ni gezdikten sonra, deniz seviyesinden 1600 metre yüksekte bulunan Van Gölü’nün sodalı sularının keyfini çıkarıyoruz. Öğleden sonra Nemrut Krater Gölü’ne gitmek için Tatvan’da bizi bekleyen servis araçlarına geçiyor, Türkiye’nin en büyük krater gölünün olağanüstü manzarasını anılarımıza ekleyip Batman'a devam ediyoruz. Güzergahımızda türkülere de konu olmuş efsanesi ile Malabadi köprüsünü görüp Batman'daki otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama: Batman


4. Gün Salı Batman, Hasankeyf, Mardin, Deyrul Zafaran Manastırı, Güneş Tapınağı, Meryem Ana Kilisesi, Tıp Okulu, Zinciriye Medresesi, Kasımiye Medresesi, Ulu Cami, Eski Postane binası, Kırklar kilisesi, Abbaralar, Mardin Sokakları

Sabah kahvaltı sonrası, yurdumuzun en çok petrol rezervine sahip Raman dağlarının arasındaki vadiden geçip Dicle Nehri’nin kenarında bulunan tarihi kent Hasankeyfe ulaşıyoruz. Zamanında Artuklulara başkentlik yapmış ve ticaretin su yoluyla yapıldığı dönemlerde çok önemli bir ticaret merkezi olmuş, döneminin en büyük kütaphanesiyle bir ilim yuvası olan Bu muhteşem kentin yakında sulara gömülecek olması belki biraz sizleri hüzünlendirecek. Ayrıca buradaki gönüllü çocuk rehberler gezimize renk katacak.Hasankeyf gezimizin ardından Güneydoğunun otantik şehri, medeniyetler beşiği Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. Taş evleri, medreseleri ve camileri ile ünlü Mardin’deki ilk durağımız Süryani Kadim Cemaatinin Metropolitlik statüsündeki Deyrul Zafaran Manastırı. Burada Güneş Tapınağı, Mezarlık, Tıp Okulu, Meryem Ana kilisesi Vaftizhane bölümlerini görüyoruz. Ardından Mardin şehir merkezine dönüyoruz. Taşın ve inancın şiiri Mardin’i yakından tanımak için dar sokaklarda ve abbaralarda yapacağımız gezinin her anı ve göreceğiniz her yapı sizlere adeta açık hava müzesinde geziyormuş izlenimi verecek. Mardin’i ve uçsuz bucaksız Mezopotamya ovasını tepeden göreceğimiz zamanın Üniversiteleri konumundaki Zinciriye Medresesinde aynı dine ait iki mezhebin inançlarını paylaştığı ve Medrese felsefesinin en iyi örneğinin sunulduğu yapıda taş işçiliğinin inceliklerini görme imkânına sahip olacağız. Gezimiz yine çok güzel bir yapı olan ve Mardinlilerin Galatasaray Lisesine benzettikleri Kız Meslek Lisesi ziyaretiyle devam edecek. Daha sonra yine Mardin sokaklarını takip ederek Süryani Cemaatinin diğer bir kilisesi olan ve ismini Hıristiyanlığın ilk yayılma dönemlerinde şehit edilen kırk kişiden alan Kırklar kilisesini geziyoruz. Buradaki görevlilerden Süryanilerle ilgili her türlü bilgiyi almak mümkün. Kilise gezimizin ardından Anadolu daki en muhteşem ve en büyük minareye sahip Ulu Cami yi görmek için sokaklardaki yürüyüşümüze devam ediyoruz. Burada biraz yorgunluğumuzu atmak için Mezopotamya manzarasına karşı çaylarımızı ve kahvelerimizi içebileceğimiz teraslı kahvede bir süre mola veriyoruz. Bu dinlencenin ardından eski postane binası ve muhteşem yapısıyla Şehidiye Camiini de ziyaret edip güzel bir gün batımı izlemek üzere Kasımiye Medresesine gidiyoruz.

Konaklama Mardin.


5. Gün Çarşamba Harran, Cennet Camii, Harran kübik evleri, Şanlıurfa, Balıklıgöl, Bedesten, Gümrük Han, Rızvaniye Camii, Urfa Kalesi

Kahvaltı sonrası Mezopotamya ovası'nı boydan boya geçip Harran'a gidiyoruz. Kervan yollarının kesiştiği kentin harabelerini, dünyada örneklerine ender rastlanan konik evlerini, cennet camiini gezip Peygamberler Şehri Urfa'ya geçiyoruz. Şehir merkezinde restore edilmiş eski Urfa yapılarından oluşan Kültür Sitesi'ni, Balıklıgöl ve Anzilha Gölleri'ni, Halilürrahman, Hasanpaşa ve Rızvaniye Camilerini dolaşıyoruz. Geleneksel Urfa Çarşısı'ndan dostlarımıza hediye edebileceğimiz rengârenk Urfa bezleri, isot, kahve, mırra fincanı gibi hediyelerimizi alıyor, bu keyifli alışverişin sonunda tarihi Gümrük Han'da soluklanıyoruz. Akşam, Urfa yöresinde bir gelenek haline gelen sıra gecesi için organizasyon yapılıyor.(Ekstra)

Konaklama: Şanlıurfa


6. Gün Perşembe Atatürk Barajı, Adıyaman, Kahta, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia, Nemrut Dağ

Sabah Kahvaltı sonrası Gap projesinin en büyük ayağı olan ve gövde hacmi bakımından dünyanın 4. büyük barajı olan Atatürk Barajını ziyaret edeceğiz. Seyir tepesinden Türübünleri, gövdeyi ve şehitliği görüp Adıyaman üzerinden Kahta’ya geçiyoruz. İstanbul Boğazını andıran Baraj gölü kıyısında alacağımız muhteşem öğlen yemeği sonrası tarihte 1800 yıl kayıp kalmış ve tesadüfen gün yüzüne çıkarılmış bir uygarlığın izlerini sürmek için Nemrut Dağ’a hareket ediyoruz. İlk durağımız Komegene Krallığının kadınlarının gömülü olduğu Karakuş Tümülüsü ile gezimize başlıyoruz. Daha sonra Roma döneminde yapılmış stratejik açıdan çok önemli olan ve 2000 yıllık geçmişiyle hala tüm ihtişamıyla ayakta duran Cendere Köprüsünün güzelliği dışında hikayesi de sizleri şaşırtacak. Yine komagene krallığının yazlık başkenti olan Arsemia ören yerini ve buradaki kayaya oyulmuş 238 satırlık Gerekçe yazıtı görüp, bütün bu kompozisyonu tamamlayacak olan Nemrut Dağ daki Antiochos’un mezarına doğru yola çıkıyoruz. Ankar Dağlarının 2150 m lik zirvesinde tamamı el yapımı ve yığma taşlardan oluşturulmuş aynı zamanda dünyada açılamamış tek mezar olan bu yapının devasa heykelleri ve mitolojik tanrı figürleri karşısında etkilenmemek mümkün değil. Buradaki gün batımını izlerken içinizin huzurla dolduğunu hissedeceksiniz. Her ne kadar bu mekândan ayrılmak istemeseniz de konaklamak için Adıyaman merkezindeki otelimize dönüyoruz.

Konaklama Adıyaman.


7. Gün Cuma : Halfeti, Savaşan Köyü, Rumkale, Gaziantep Zeugma Müzesi, Bakırcılar Çarşısı

Sabah kahvaltı sonrası Halfeti’ye hareket ediyoruz. Gap projesinin hayata geçirilmesi ile bir kısmı sular altında kalan bu şirin ilçemizden tekne ile tarihte İsa Peygamberin havarisi Yohannesin incili yazdığı yer olarak bilinen Rumkale’yi görüp, yine su altında kalan Savaşan Köyüne geçiyoruz. Bu keyifli tekne yolculuğumuz sonrasında Gaziantep’e geçiyoruz. Gaziantep yöresel mutfağının en güzel örneklerinin sunulduğu Fetullah Usta restorantta öğlen yemeğimizi alıp Zeugma müzesine geçiyoruz. Antik kent Zeugma dan çıkarılan mozaiklerin sergilendiği bu muhteşem müzeyi gezip alışverii için Bakırcılar çarşısına gidiyoruz. Çarşıda vereceğimiz serbest zamanın ardından saat 20:00 da dönüş için havaalanına gidip saat 22:05 teki Pegasus Havayollarının PC159 sefer sayılı Istanbul uçağı ile Sabiha Gökçen Havalimanına uçuyoruz.

Enter CAPTCHA solution
Listen to audio CAPTCHA

TALEP FORMU

<< Uzun Süreli Kültür ve Doğa Turları