Banka Hesap Bilgileri       Müşteri İlişkileri       Faydalı Bilgiler       Bize Ulaşın


İnsan Kaynakları       Gizlilik ve Güvenlik       Site Kullanım Şartları       Künye

Kampanyalarımızdan Haberdar Olabilirsiniz.

Tabiata.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Innovice Turizm Seyahat Acentası ’na aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Tabiata.com  sorumlu tutulmaz. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir. Tesislerin değiştirdikleri, arttırdıkları ya da azalttıkları yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir. Tabiata.com’ daki otellere ait belirtilen yıldız sayılarının ve diğer derecelendirmelerin bilgisi tavsiye ötesine geçmemektedir. Tabiata.com bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Tabiata.com kendisine bildirilmeyen içerik ve değişikliklerinden sorumlu değildir. Önemli konularda ofislerimizden bilgi edininiz.  

© 2012-2015 Tabiata.com | Innovice Turizm Seyahat Acentası - Belge No: A-8411 | Tüm Hakları Saklıdır.

A-8411

...............................................................................................................................................................................................................................................................

Ana Sayfa Müşteri İlişkileri Faydalı Bilgiler Tesis Kayıt

Sitemiz güncellenmektedir. Bilgi ve rezervasyon taleplerinin, kısa bir süre için, sayfalarımızdaki iletişim formları ve bilgi@tabiata.com mail adresi aracılığı ile iletilmesini, ziyaretçilerimizden rica eder, anlayışınız için teşekkür ederiz.

INNOVICE INNOVATIVE  SERVICE  CO.

KÜLTÜR ve DOĞA TURLARI TAKVİMİ

Alternatif Tatil Tesisleri 00052-2 Kültür ve Doğa Turları Mavi Yolculuk Turları Outdoor Etkinlik Yönetimi TABİATA Hoş Geldiniz...

HAFTALIK GAP TURU (KUZEY MEZOPOTAMYA TURU)

629 TL.

‘den Başlayan Fiyatlarla

Tur Kodu: 4301

<< Haftasonu Konalamalı Kültür ve Doğa Turları

Enter CAPTCHA solution
Listen to audio CAPTCHA

TALEP FORMU

● OTEL (BÖLGE):


● ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI:


● ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI:


● SINGLE FİYATI:


● 0 - 6 YAŞ FİYATI:


● 7 - 12 YAŞ FİYATI:


● İLAVE YATAK FİYATI:

Gap Bölgesi Otelleri


 629 TL


 599 TL


 769 TL


 389 TL


 489 TL


Sorunuz

>> Asya Card - Bonus Card - Maximum Card - Advantage Card için vade farksız 12 taksit


TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:

- Zorunlu Seyahat Sigortası

- Tur Operatörü Otobüs İçi İkramları

- Programda Belirlenen Çevre Gezileri

- Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

- Otellerde Alınan Kahvaltılar ve Akşam Yemekleri

- Tur Katılımcı Sayısına Göre Belirlenecek Turizm Amaçlı Üretilmiş Lüks Araçlar

  (Otobüs, Midibüs, Minibüs)


TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

- Minibüs ve Tekne Ücretleri

- Yemeklerde Alınan içecekler

- Profosyonel Rehberlik Hizmetleri

- Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

- Extra Olarak Belirlenen Bütün Hizmetler

- İlk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam Yemeği

- Tur Esnasından Alınacak Olan Bütün Öğle Yemekleri

- Otelde Alınacak İçecekler + Ekstra Harcamalar ve Mola Tesislerinde Yapılacak Harcamalar


ARTI HİZMET BEDELİ :

Tura İştirak Eden Misafirlerimiz, Gezi Süresince Tur Programlarında Belirtilen Tüm Müze, Özel Müze, Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri, Tüm Minibüs Ulaşımları, Tüm Tekne Turları, Profosyonel Rehberlik Hizmetleri için Tam 130.00 TL, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli 110.00 TL Ödemekle Yükümlüdür. Bu Ücret Turun Satısında Ayrıca Tahsil Edilecektir.

Tur esnasında herhangi bir sebepten ötürü belirtilen hizmetleri kullanamayan misafirlere geri ödeme/iade yapılmaz.


ULAŞIM:

Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

 

Buluşma Noktaları ve Hareket Saatleri:


- Bakırköy Regata Otoparkı                        19:00

- Harbiye Merkez Ofis Önü                         20:00

- Suadiye Trafik Otoparkı                           21:00

- Çayırova Mc Donalds Önü:                       22:15

- Ankara Söğütözü Ulusoy Tesisleri             02:20


ÇEŞİTLİ BİLGİLER:

- 1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda Yer Alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” Erv Sigorta tarafından yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi Ücrete Dahil Değildir.

- Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Tek Bir Çocuk İçin Uygulanır

- Haftalık Turlarımızda Oturma Düzeninde Rotasyon Uygulanacaktır

- Turumuzun Toplam Süresi 6 Gece 7 gün Otel Konaklaması 5 Gecedir

- 0-6 Yaş Arasındaki Çocukların Otel Konaklamalarında Yatak Verilmeyebilir

- 2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir

- 2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir

- Turun Uygulanacak Programın Son Hali Tur Başlangıcında Tüm Misafirlerimize Verilir

- Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir.

- Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır. Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez.

- Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.

- Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar.

- Misafirlerimizin Otobüs ve Trenli Turlarda 15 Dakika,Uçaklı Turlarda ise 75 Dakika Önce Kalkış Noktasında Olması Gerekir.

- Turun Yapılacağı Bölge veya Bölgelerdeki Otellerin Yoğunluklarına Göre Konaklama Yapılacak Tesis, Kültür ve Turizm Bakanlığı Standartları Aynı Olmak Koşulu İle Değişiklik Yapılabilir.

- Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi” ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.

- Tura gelirken yanınızda getirin; Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız.

- Özel gruplarınızla, iş arkadaşlarınızla, dostlarınızla oluşturacağınız gruplara hafta sonları ya da hafta içi tur yapmaktayız.


1.Gün(Pazar): İstanbul>Ankara>Kayseri>Pınarbaşı>Elbistan>Adıyaman

Siz değerli konuklarımızı buluşma noktalarından alarak en son buluşma noktamız olan Ankara Söğütözü Ulusoy Tesisleri önünden hareketle Kırıkkale, Kırşehir, Kayseri,  Pınarbaşı istikametini kullanacağımız Adıyaman'a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.


2. Gün(Pazartesi):Adıyaman>Kahta>Karakuş>Cendere Köprüsü> Nemrut Dağı>Güt Batışı

Sabah yolda aldığımız (ekstra) kahvaltının ardından öğle saatlerinde adını, Allah’ın bir olduğunu kabul ve ilan eden ve babaları tarafından Putları kırdıkları için öldürülen Yedi Yaman Kardeş’ten alan Adıyaman'a ulaşıyoruz. Şehir merkezindeki otelimize varıp, bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Doğu ve Batı Medeniyetlerinin, 2150 m. yükseklikte muhteşem bir piramitteki kesişme noktası, Dünyanın sekizinci harikası Nemrut Dağı’na doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz sırasında sırasıyla; 2.Mithridates’in, annesi İsias’ın, kız kardeşi Antiochis’in ve yeğeni Aka’nın mezarlarının bulunduğu Karakuş Tümülüsü, üstündeki Latince bir yazıttan anlaşıldığına gore Roma İmparatoru Septimius Severus’un, karısı ve oğulları adına yaptırdığı Cendere Köprüsü’nü görerek 2150 mt. rakımlı Nemrut Dağı'na ulaşıyoruz. Burada Doğu ve Batı Terasları, Zeus-Oramastes, Apollon-Mithras, Herakles-Artaganes, tanrıça Kommagene, kral Antiochos ve koruyucu Aslan-Kartal heykellerini görerek bir yandan da muhteşem Günbatımı’nı izleyerek günümüzü sonlandırıyoruz ve minibüslerimizle otelimize dönüyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.(Kahta Zeus Otel)


3.Gün:(Salı) :Ulu Cami>Mardin Kapı>C.Sıtkı Tarancı Evi> Hasankeyf>Midyat>Telkariciler Çarşısı

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Gövde Hacmi 84,5 milyon m³, Toplam Su Depolama Hacmi 48.7 milyar m³, Meydana Geetirdiği Göl Alanı 817km² olan Atatürk Barajı’nı geziyoruz. Baraj gezimizin sonrasında Asur hükümdarı Adad-Nirayi'ye ait bir kılıç kabzasında adı "Amed" olarak geçen Diyarbakır'a vararak Anadolu'nun ilk, İslam Âlemi'nin 5. Cami-i Kebir'i olan Ulu Cami ile gezimizle başlıyoruz. 639 yılında Diyarbakır'a egemen olan Müslüman Araplar tarafından Cami’ye çevrilmiş bu güzel eseri gezdikten sonra şiirlerinde en çok yaşama sevinci ve ölüm temalarına yer veren, “Otuzbeş Yaş” şiiriyle tanıdığımız Cahit Sıtkı Tarancı’nın 2 Ekim 1910 yılında dünyaya geldiği Müze Evini görerek, yaklaşık 5km kara surları ile dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci uzun surları olan kent surlarında Urfa Kapı, Evlibeden ve Yedikardeş Burçlarını izleyerek Keçi Burcu’na çıkıp, 10 Gözlü Köprü, Mardin Kapı ve Dicle Havzası’nı fotoğrafladıktan sonra bu güzel şehirden ayrılıyor ve Hasankeyf'e hareket ediyoruz.  Ilısu Barajı'nın suları altında kalacak olan bu kente gelirken Uzun Hasan'ın Oğlu Zeynel Bey Türbesi ve bir dönemler Anadolu'daki en büyük köprü olan fakat, şu anda kalıntılarını görebildiğimiz Hasankeyf Köprüsü’nü görüyoruz. Sonrasında Yeni Saray, Mağaralar, Darphane, Zekât Kuyusu, Tılsımlı Kapı, Gözcü Kulesi, Büyük Saray, Ulu cami, Zindan ve El-Rızk Camii gezilerimizi yapıyor ve vereceğimiz serbest zaman ardından aracımıza binerek Tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşmelerinden olan Midyat'a varıyoruz. Birçok diziye mekân olan Midyat Konuk Evi’ni geziyoruz. Ardından Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkari sanatının en iyi örneklerini görebilmeniz ve alışveriş yapabilmeniz için çarşıda serbest zamanımızı veriyoruz. Sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.(Misyat Matiat Otel)


4.Gün:(Çarşamba) :Mardin>Deyrul Zafaran>Kasımiye>Ulu Cami> Abbara>Şahtana Evi>Şanlı Urfa Kapalı Çarşı

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası hareketle bir masal şehri Mardin'e ulaşıyoruz. Bu etkileyici ortaçağ kale kentinin dar sokaklarında yürüyüşümüz esnasında, minaresi, 1176’da Artuklu Hükümdarı Kudbeddin İlgazi zamanında inşa edilmiş Ulu Cami’yi, caddeleri sokakları birbirlerine bağlayan üstü kapalı geçitleri Abbara’ları, 1890 yılında Mimarbaşı Lole tarafından inşa edilen Şahtana Evi’ni, 1177 yılında Kutubeddin İlgazi’nin annesi tarafından inşa ettirilen Hatuniye Medresesi’ni gezerken kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız.  Sonrasında şehirden ayrılarak 639 yıl Süryani Patriklik Merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı gezimizde Tıp Okulu, Güneş Tapınağı, Vaftizhane ve Aziz Hananyo Kilisesi ve kilisedeki “Kutsalların Kutsalı” anlamına gelen Kuduşkudşin bölümünü de gördükten sonra, mimari tarzından, Artuklu devrinde yapımına başlandığı ve Akkoyunlular döneminde tamamlanmış olduğu anlaşılan, iki teras üzerine iki katlı olarak inşa edilmiş, cami ve türbe ile birlikte külliye şeklindeki Kasımiye Medresesi var sırada.  Medrese gezimizin sonunda öğlen yemeğinde bölge mutfağının, kaburga dolması, sembusek, ırok gibi en gözde yemeklerinden yeme şansınız olacak. Yemekten sonra hareketle Kızıltepe-Viranşehir üzerinden Peygamberler Şehri Urfa'ya varılıyor. Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından Bedesten ve Gümrükhan'da vereceğimiz serbest molanın ardından akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrası, dileyen misafirlerimizle (Ekstra 30.00 TL) yörenin geleneksel eğlencesi Sıra Gecesine katılıyoruz.(Şanlı Urfa El Ruha Otel)


5.Gün:(Perşembe):Harran>Birecik>Kelaynaklar>Halfeti>Rum Kale> Gaziantep>Bakırcılar>Sedefçiler Çarşısı

Otelde aldığımız kahvaltı sonrası ismi “Yolların Kesiştiği Yer” anlamına gelen Harran'a varıyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri görülerek Kelaynaklarıyla ünlü Birecik'e varıyoruz. Burada Kelaynak Üretme Çiftliği’ni gördükten sonra Siyah Gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti'ye varıyoruz. Daha sonra Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Ardından Halfeti'ye dönerek otobüsümüzle Nizip üzerinden yolculukla düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle 8 Şubat 1921  tarihinde “Gazi” unvanı alan Antep'e varıyoruz. Antep gezimize Dünyanın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma'dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzeden sonra öğle yemeğimizde Antep mutfağının en leziz yemeklerini yiyerek gezimize devam ediyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, gerçek anlamda Bizans İmparatoru Justinianus zamanında yapılan Gaziantep Kalesi’nde Gaziantep savunmasının anlatıldığı Panorama Müzesi’ni, pek çok tarihi Han, Cami ve Çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı'na ulaşıyoruz. Alışveriş için fazlasıyla serbest zamanınız olacak. Serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama için otele geçiyoruz. Yemekten sonra dileyen misafirlerimizle Antep'in akşamını görmek ve eskilerin Ermeni Mahallesi dediği, bugünün Bey Mahallesi’ne yürüyerek gidiyoruz. Antep'in en eski ve etkileyici sivil mimari eseri olan Abdülkadir Kimya Evi'ni (Papirüs Cafe) ziyaret ediyoruz.(Gaziantep Met-Gold Otel)


6.Gün:(Cuma):Yesemek>Antakya>Uzunçarşı>Mozaik Müzesi> St.Pierre Kilisesi>Türk Protestan Kilisesi

Otelde aldığımız kahvaltı sonrası Suriye sınırında bulunan,Yavuz Sultan Selim, 24. Ağustos 1516 yılında Mercidabık' ta Memluk ordusunu yenerek, bölgeyi topraklarına kattığı Osmanlı Devleti Tahrir Defteri'nde de adı "Killiz" biçiminde yazılan, Kilis'e doğru yol alıyoruz. Kilis şehir merkezinde panoramik bir gezinti sonrası, dünyada bilinen ilk Açık Hava Heykel Atölyesi'nin bulunduğu Yesemek Köyü’ne gidiyoruz. Hititli ustaların yanı sıra, Hurrili usta ve sanatkârlarında çalıştığı Yesemek Taş ocağı ve Heykel Atölyesi’nde 10 ton ağırlığındaki heykel taslaklarını görüyor, Akadlar, Babilliler, Asurlular, Hititler, İskitler, Persler, Selevkouslar, Kilikya Krallığı, Romalılar, Emeviler, Abbasiler, Tolunoğlulları, İhşitler, Selçuklular, Eyyubiler, Memlüklüler egemenlik sürmüşlerdir. l516 Mercidabık Zaferi ile Osmanlıların yönetimine geçmiş Hassa üzerinden Büyük İskender'in komutanlarından Seleucus Nicator tarafından, Babası Antiochus'un isminden Antiocheia adıyla kurduğu Antakya'ya ulaşıyoruz. Dünyanın 3. büyük Mozaik Müzesi olan Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi ve Hristiyanlar için hac merkezi konumunda bulunan, Vatikan tarafından da Dünya’nın İlk Kilisesi olarak kabul gören St. Pierre Kilisesi gezilerini yapıp, kendimizi 23 Temmuz 1939 tarihinde Anavatan’a katılan Antakya'nın dar sokaklarına atıyoruz. Antakya Hıristiyan Cemaati’nin hala kullandığı Kiliseleri ziyarete açık olması durumunda gezip, Uzun Çarşı'da geçmişe dönüyoruz. Gezilerimizden sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde(Antakya Yaman Otel)


7.Gün: (Cumartesi):BelenGeçidi>İskenderun>Adana>

Tarsus>Aksaray>Ankara>Düzce>İstanbul

Otelde aldığımız kahvaltıdan sonra halk arasında Gavur Dağları olarak da bilinen, Toros Dağları sisteminin en güneyindeki bölümünü oluşturan ve 2262m. Rakımlı Amanos Dağlarına doğru yol alıyor, Osmanlı hakimiyetinde, Halep Eyaleti’ne bağlı bir kaza merkezi iken, 18.yüzyılda Adana Valiliği’ne bağlanmış, 750m rakımlı, Kilikya'yı Suriye'nin içine bağlayan en önemli yol olan Belen Geçidi’nden geçiyoruz. İskenderun, Payas, Dörtyol, Adana üzerinden mitolojiye göre Tarım Tanrıçası Demeter'in oğlu Triptolemos tarafından kurulmuş Tarsus'a varıyoruz. Burada Geç Roma imparatorlarından Decius zamanında putperestlerin zulmünden kaçan Eshab-ı Kehf’in sığındıkları rivayet edilen mağara, dünyanın ilk kanalizasyonlu Tarihi Roma Yolu, Kudüs'teki Kıyamet Kilisesi’nden sonraki en kutsal kilise olan St. Paul Kilisesi ve St. Paul Kuyusu, Mısır'ın ünlü kraliçesi Kleopatra’nın sevgilisi Romalı General Antonius ile  buluştukları Kleopatra Kapısı, Tarsus ve çevresinde bilinen ve halk tarafından değişik yorumlarla anlatılan en eski en önemli mitolojik efsanelerden biri anısına yapılan Şahmaran Heykeli ve 18 mart 1915'de, Çanakkale Deniz Harbinde düşman gemilerinden, İngiliz donanmasına ait Irresisttble ve Ocean gemileriyle, Fransız donanmasına ait Bouvet zırhlı gemilerinin boğazın karanlık sularına gömülmesini sağlayan mayınları döşemiş Nusret Mayın Gemisi gezilerinin ardından İstanbul'a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz, Pozantı, Aksaray, Ankara, Düzce güzergahını izleyerek gece ilerleyen saatlerde İstanbul’a varıyoruz ve siz konuklarımızı aldığımız noktalara bırakarak bir başka organizasyonumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.
TUR PROGRAMI

GENEL BİLGİLER :


BAŞLANGIÇ TARİHLERİ :       Nisan 2012 İtibariyle Her Pazar Akşamı Gidiş  


BİTİŞ TARİHLERİ :                            Her Cumartesi Akşamı Dönüş


ULAŞIM ŞEKLİ :                                                       Otobüs


TUR BAŞLANGIÇ ve BİTİŞ YERİ :                     İstanbul , Ankara


TUR SÜRESİ :                               6 Gece 7 Gün/ 5 Gece Otel KonaklamalıKONAKLAMA ALTERNATİFLERİNE GÖRE TUR FİYAT BİLGİLERİ :