Banka Hesap Bilgileri       Müşteri İlişkileri       Faydalı Bilgiler       Bize Ulaşın


İnsan Kaynakları       Gizlilik ve Güvenlik       Site Kullanım Şartları       Künye

Kampanyalarımızdan Haberdar Olabilirsiniz.

Tabiata.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Innovice Turizm Seyahat Acentası ’na aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Tabiata.com  sorumlu tutulmaz. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir. Tesislerin değiştirdikleri, arttırdıkları ya da azalttıkları yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir. Tabiata.com’ daki otellere ait belirtilen yıldız sayılarının ve diğer derecelendirmelerin bilgisi tavsiye ötesine geçmemektedir. Tabiata.com bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Tabiata.com kendisine bildirilmeyen içerik ve değişikliklerinden sorumlu değildir. Önemli konularda ofislerimizden bilgi edininiz.  

© 2012-2015 Tabiata.com | Innovice Turizm Seyahat Acentası - Belge No: A-8411 | Tüm Hakları Saklıdır.

A-8411

...............................................................................................................................................................................................................................................................

Ana Sayfa Müşteri İlişkileri Faydalı Bilgiler Tesis Kayıt

Sitemiz güncellenmektedir. Bilgi ve rezervasyon taleplerinin, kısa bir süre için, sayfalarımızdaki iletişim formları ve bilgi@tabiata.com mail adresi aracılığı ile iletilmesini, ziyaretçilerimizden rica eder, anlayışınız için teşekkür ederiz.

INNOVICE INNOVATIVE  SERVICE  CO.

KÜLTÜR ve DOĞA TURLARI TAKVİMİ

Alternatif Tatil Tesisleri 00052-2 Kültür ve Doğa Turları Mavi Yolculuk Turları Outdoor Etkinlik Yönetimi TABİATA Hoş Geldiniz...

İNÖNÜ YAYLASI GÜNÜBİRLİK DOĞA TURU

80 TL.

‘den Başlayan Fiyatlarla

Tur Kodu: 2122

İnönü Yaylası, çimlik düz bir yayla ve etrafı göknar ve çam ağaçları ile çevrilidir. Rakım binelli metre. Yaklaşık dört saat süren oniki - onüç km. zor olmayan bir yürüyüş parkuru mevcuttur. Yaylanın girişindeki tabelada görüldüğü üzere Serindere Kanyonuna buradan bir yürüyüş rotası mevcuttur. Yaylada çevre köylerde yaşayanların gecekondu benzeri yayla evleri de vardır. Kampı suya yakın ve düz bir yere kurmak doğru olacağından biraz bakınıldı ve yaylanın girişine değil biraz daha iç kısmına kampın kurulmasına karar verildi. Yayla su açısından zengin, en az üç dört çeşme gördüklerim arasında idi. Orman içinde yürüdükçe sis bastırmaya başladı, ekibin başı ve sonu birbiri ile koordineyi hiç aksatmadı ki bu durum siste çok önemli, ben zaman zaman fotoğraf çektiğimden geride kaldım ancak ne kadar riskli olduğunu sonradan fark ettim, çünkü siste 5 mt geride kalmak bile ekibi kaybetmenize neden olabiliyor. Yürüyüşü sisin bastırması nedeniyle iki saatte tamamladık ve kamp alanına döndük. Ateşin başında biraz ısındıktan sonra mangal partisi başladı. Yemekten sonra yapacak çok da bir şey yok açıkçası, mevsim itibarı ile hava erkenden karardı, ekip ateşin etrafında toplandı bağlama eşliğinde türküler söyledik, ısınmak için halay çektik ama zaman bir türlü ilerlemiyor. İnönü yaylası bölgemizin en güzel ve en geniş yaylalarından biri her ne kadar Pamukova sınırları içinde kalsa da Kocaeli il sınırlarının hemen yanındadır. Yuvacık üzerinden tepecik köyüne oradan da İnönü yaylasına ulaşılmakta. Yol biraz uzun ama yaylayı görünce buna değdiğini anlayacaksınız Yayla adını batı uçundaki mağaradan almaktadır. Katırözü ve Hüseyinli köylerinin kullandığı yayla geniş çimenlik ve göknar ormanları il çevrilidir. Suyu yaz aylarında bile soğuk ve güzeldir. Serindere'nin bir kolu da bu yayladan doğmaktadır. Yürüyüş parkurunun bitiş noktası tepecik köyüdür. Bu doğa yürüyüşünde istenildiğinde mesafe uzatılabilir. Bahar ve yaz aylarında yürüyüş çok zevklidir. Kışın ise bölge yoğun kar aldığından dağ yürüyüşü için biraz zor ve risklidir. Kamp yapmak isteyenler için bölgedeki en ideal doğaya ve düzlüklere sahiptir.Ulaşım: Pamukova veya İzmit üzerinden ulaşmak mümkün, TEM İzmit doğu çıkışından çıkıldıktan sonra Bursa yoluna giriliyor. Yuvacık sapağına gelindiğinde köye dönülüyor. Yuvacık Barajı geçildikten sonra tepecik köyüne varılıyor.


Merkeze uzaklığı: Pamukova’ya 17, Adapazarı’na 62 km ( İzmit’e 30 km )


İstanbul’a uzaklığı: 145 kilometre


Bitki örtüsü: Ormanlık ve çimenlik alan göknar, çam


Bölgede içme suyu: Bol miktarda temiz su kaynağı vardır.


Uygun Mevsim: İlkbahar, yaz, sonbahar


Yürüyüş mesafesi: 12 kilometre

Yürüyüş süresi: 4 saat

Zorluk derecesi: Kolay

Su geçişi: Yok


Enter CAPTCHA solution
Listen to audio CAPTCHA

TALEP FORMU

<< Günübirlik Kültür ve Doğa Turları

TUR TARİHLERİ

BANKA HESAP BİLGİLERİ

0 (212) 632 31 13

BİLGİ ve REZERVASYON

KREDİ KARTI ÖDEME FORMU

TUR SÖZLEŞMESİ


...

* Kapalı Gruplar İçin İstenilen    Tarihlerde Tur Düzenlenebilir.