Banka Hesap Bilgileri       Müşteri İlişkileri       Faydalı Bilgiler       Bize Ulaşın


İnsan Kaynakları       Gizlilik ve Güvenlik       Site Kullanım Şartları       Künye

Kampanyalarımızdan Haberdar Olabilirsiniz.

Tabiata.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Innovice Turizm Seyahat Acentası ’na aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Tabiata.com  sorumlu tutulmaz. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir. Tesislerin değiştirdikleri, arttırdıkları ya da azalttıkları yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir. Tabiata.com’ daki otellere ait belirtilen yıldız sayılarının ve diğer derecelendirmelerin bilgisi tavsiye ötesine geçmemektedir. Tabiata.com bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Tabiata.com kendisine bildirilmeyen içerik ve değişikliklerinden sorumlu değildir. Önemli konularda ofislerimizden bilgi edininiz.  

© 2012-2015 Tabiata.com | Innovice Turizm Seyahat Acentası - Belge No: A-8411 | Tüm Hakları Saklıdır.

A-8411

...............................................................................................................................................................................................................................................................

Ana Sayfa Müşteri İlişkileri Faydalı Bilgiler Tesis Kayıt

Sitemiz güncellenmektedir. Bilgi ve rezervasyon taleplerinin, kısa bir süre için, sayfalarımızdaki iletişim formları ve bilgi@tabiata.com mail adresi aracılığı ile iletilmesini, ziyaretçilerimizden rica eder, anlayışınız için teşekkür ederiz.

INNOVICE INNOVATIVE  SERVICE  CO.

KÜLTÜR ve DOĞA TURLARI TAKVİMİ

Alternatif Tatil Tesisleri 00052-2 Kültür ve Doğa Turları Mavi Yolculuk Turları Outdoor Etkinlik Yönetimi TABİATA Hoş Geldiniz...

TUR SÖZLEŞMESİ


MET GLOBAL TUR KAYIT SÖZLEŞMESİ

KOŞULLAR VE ŞARTLAR1-) TARAFLAR VE KONUSU:

Bir tarafta MET GLOBAL Seyahat acentası diğer tarafta tüketici arasında yurt içi ve yurt dışı gezileri konusunda işbu sözleşme addolunmuştur.

SEYAHAT ACENTASI:  MET GLOBAL

ADRES: ERGENEKON MH CUMHURIYET CD.

NO 173 HARBIYE İSTANBUL


2-) SÖZLEŞME BEDELİ:

Kredi kartı ile satışlarda ödemenin yapılamaması halinde tüketici kredi kart sözleşmesi imzalanan banka ile muhatap olup, acenta Met Global muhatap alınamaz.

Bu bedele, tur ile ilgili broşürlerde fiyata dahil olan tüm hizmetler ayrı ayrı belirtilmiştir. Bunlar haricindeki turlar ve hizmetler ekstra ücrete tabidir. Gidilecek ülkelerin mevzuatlarına göre turistlerden alınması gereken vergi, resim, harç ve benzeri kamusal ödemeler ile döviz kurlarından kaynaklanan fiyat değişiklikleri tüketiciye yansıtılır. Bu durum tüketiciye derhal bildirilir. Tüketici bildirimden sonra herhangi bir tazminat ödemeden sözleşmeden dönebilir yahut yapılan değişiklikleri ve fiyat üzerindeki etkisini belirtilen ek sözleşmeyi kabul eder.

3-) ULAŞIM BİÇİMİ:

A- Kendi imkanları ile

B- Uçak otobüs, tren, gemi

4-) DURAKLAMA YERLERİ:

Paket tur sırasındaki konaklama yerleri, nakil bağlantıları dahil turun güzergahı ve konaklama yer ve cinsleri tanıtım broşüründe yer alacaktır.

5-) ÖĞÜN SAYISI:

Tam Pansiyon: Sabah, öğlen, akşam

Yarım Pansiyon: Kahvaltı, akşam yemeği ya da öğlen yemeğinden biri

Sabah Kahvaltı: Kahvaltı

6-) ÖDEMELER:

Kayıt anında rezervasyon bedelinin tamamının rezervasyon oluşturulduğu gün ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içerisinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halende yapılan rezervasyon iptal edilir.

7-) MÜCBİR SEBEPLER:

Tura çıkmadan veya tur sırasında meydana gelebilecek herhangi bir siyasi olay, grev afet, hava şartları, teknik olay ve arızalardan, devletlerarası ilişkilerden doğabilecek değişiklikler den veya gecikmelerden acenta Met Global sorumlu tutulamaz.

8-) İPTAL VE DEVİR:

8.1 Met Global 3. Parti firmalar dolayısıyla tüketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 7 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, tur kapsamındaki otel, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklikleri ve iptali kabul etmediği taktirde rezervasyonunu iptal edip ödediği ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. Met Global’e ödemiş olduğu bedel on gün içerisinde müşteriye iade edilir

8.2 Tüketici rezervasyonunu kendisinin veya 1. derecede akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve ölümleri tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile gezinin başlamasından 15-7 gün önce iptal-değişiklik talep etmesi halinde gezi bedelinin %35 ‘ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

8.3 Charter uçuşlarda 15 gün ve daha sonraki iptallerde hiçbir mazeret geçerli olmayıp, uçak ücreti iadesi söz konusu değildir.

8.4 Acenta Met Global tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ödeme yapılamaz.

8.5 Tüketici, paket tura devam etmesinin mümkün olmaması durumunda, hareketten en az 7 gün önce seyahat acentasına Met Global niyetini bildirerek rezervasyonunu, paket tur açısından geçerli tüm koşulları yerine getiren bir üçüncü kişiye devredebilir. Bu durumda, paket turu devreden ve devralan, sözleşmeye taraf seyahat acentasına Met Global karşı, bakiye tutarın ve söz konusu devirden doğan tüm ilave masrafların ödenmesinden müteselsilen sorumludurlar.

8.6 Met Global üzerinden alınan tüm hizmetlerin her aşamasında Met Global ile bağlantıya geçilmek zorundadır. Aksi takdirde müşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında Met Global sorumluluk kabul etmez.

8.7 Konaklama ve tur kayıt başlangıcından sonra gelen erken çıkış talebi, ilgili otelin/turun onayı ile doğrultusunda değerlendirilir. Otelden erken ayrılma halinde ücret iadesinin yapılıp yapılamayacağı otelin/işbirliği yapılan aracı kuruluşun insiyatifinde olduğundan Met Global ye bu konuda bir talep veya bir itiraz yöneltilemez. Otelden erken ayrılma halinde müşteri Met Global tarafından otele ödenen tüm ücreti hiçbir itiraz ileri sürmeden ödemeyi peşinen kabul eder.

8.8 Satın alınan hizmet uçak bileti ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili uçuş için uyguladığı kural ve cezalar geçerli olacaktır.

8.9 Met Global tur hareket/konaklama başlangıç tarihine 29-15 gün kala yapılan iptallerde toplam tur bedelinin %25’ i, 14-8 gün kala yapılan iptallerde kişi başı toplam tutarın %50’ si, 7 gün öncesine kadar yapılan iptallerde veya habersiz konaklama yapılmaması/tura gelinmemesi halinde ise gezi ücretinin tamamı Met Global tarafından iade edilmez. Özel hükümler saklıdır.

9-) HAREKET SAATLERİ:

Uçak, vapur, tren, otobüs vb. ulaşım araçlarının hareket saatleri sözleşmenin yapıldığı tarihte geçerli olan saatlerdir. Daha sonra taşıyıcı şirketlerin yapacağı tarife değişikliklerinden acenta Met Global sorumlu değildir. Sözleşmedeki uçak, vapur, tren, otobüs, vb. ulaşım araçlarının hareket yeri saat ve sefer sayıları geziden önce Met Global acentadan kontrol edilmelidir. Herhangi bir sebepten dolayı ulaşım araçlarına bağlı olarak veya olmayan sebeplerden değişiklik yapılabilir. Acentamız Met Global tur hareket detaylarını yolculara bildirmekle birlikte yolcularımızda bu detayları öğrenmekle yükümlüdür.

10-) BAGAJ:

10.1 Tura katılan tüketicinin her türlü gezide 50cm x 70cm ebatlarından büyük olmamak kaydı ile iki valiz uçaklı seyahatlerde ise 20 kg. bagaj götürme ve getirme hakkı vardır. Bagajların içinde para, kıymetli evrak ve benzeri değerli ziynet eşyaları bulundurulmamalıdır. Kaybolan bagaj içindeki kıymetli eşyadan acenta Met Global sorumlu tutulmaz.

10.2 Kokan, akan, yanıcı veya patlayıcı vasıfları olan veya çevresine rahatsızlık veren eşyalar ile kesici delici, ve ateşli silahlar ve her çeşit hayvan, Met Global acentanın ayrıca ve açıkça yazılı izin olmadan taşıt araçlarına ve konaklanacak tesislere alınmazlar.

10.3 Acenta Met Global personelinin ağır kusurundan kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumunda kaybolan veya hasar gören bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değer ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin gezinin toplam bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının ½ si kaybolan eşya sahibine ödenir. Acenta Met Global tüketici tarafından kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek teslim edilmiş eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından en çok gezinin bedeli kadar sorumludur.

11-) REHBER ÜCRETİ:

Rehber ücretleri Tur bedeli ücreti kapsamındadır.

12-) DİĞER HÜKÜMLER:

12.1 Zorunlu Seyahat Guvence Paketi acentemiz Met Global tarafından yapılmakta olup , tüm vergiler tur paket ücretine dahildir. Seyahat Acentemiz Met Global tahhüt edilen turun 1618 sayılı yasanın 12 nci maddesi yazılı hallerde gerçekleşmemesi durumunda tüketici kendisine verilen poliçe üzerinden sigorta şirketine başvurarak ödediği bedelin tahsilini sağlayabilir. Ayrıca; Seyahat sigortası hizmeti satın alan veya seyahat sigortası seyahat paketinin içinde bulunan tüketicilerin eksik veya ayıplı ifa, hasar zarar ve kayıpları ile ilgili teminatın kapsamı bu hizmeti sunan sigorta firmasının poliçesiyle belirlenmiştir. Acenta Met Global bu teminatların içeriği, kapsamları veya uygulama şekilleri ile ilgili herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

12.2 Tüketicinin, başladığı turu, hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiğini acenta Met Global yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmesi rica olunur.

12.3 Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu geziye katılan tüketici (ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler) bu sözleşmeyi okuyup kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Buna rağmen, sözleşmede bizzat imzalarının olmadığı gerekçesiyle geziye katılan tüketici (ler) in acenta Met Global aleyhine ve katılmış oldukları gezi ile ilgili dava ve takipler ve acentanın tüketiciye bu sözleşmede yazılı hususlar dışında bir bedel ya da tazminat ödemek zorunda kalması halinde acentanın Met Global sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler) ye ödemiş olduğu fazla miktar için rücu hakkı mahfuzdur. Bu geziye katılan tüketiciler imzalamış olmasalar dahi taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog ve ilanlar nedeni ile öğrenmiş, geziye bu sözleşme şartlarında katılmayı taahhüt etmişlerdir.

12.4 Seyahat acentasının sözleşmeyi feshetmesi halinde tüketici uğradığı zarar oranında tazminat hakkına sahip olur. Ayrıca, seyahat acentası Met Global, tüketicinin o güne kadar yaptığı tüm ödemeleri ve tüketiciyi borç altına sokan tüm belgeleri 10 gün içinde tüketiciye iade eder.

12.5  Sözleşmenin feshi, kayıt edilen tüketici sayısının, paket turun düzenlenmesi için gerekli olan sayıya ulaşmaması ve bu durumun bir fesih sebebi olduğunun sözleşmede yer alması ya da Met Global gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen, mücbir sebeplerden kaynaklanması halinde tüketicinin tazmin hakkı doğmaz. Spesifik Turlarda katılım sayısının yeterli olmaması halinde Müşteri sözleşmede yazılı şekilde bilgilendirilecektir.

12.6 Sözleşmeye taraf seyahat acentası Met Global sözleşmeden doğan yükümlülüklerin gereği gibi ifa edilmemesinden dolayı sorumludur. Ancak sözleşmenin hiç ya da gereği gibi ifa edilmemesi tüketicinin kusuruna veya mücbir bir sebebe dayanıyorsa, seyahat acentası Met Global sorumlu tutulamaz.

Paket tur sırasında, seyahat acentasının Met Global sözleşmenin esaslı unsurunu oluşturan hizmetlerden bir veya birkaçını sağlamaması ya da sağlamayacağının anlaşılması durumunda; seyahat acentası DHR Travel, paket turun devam etmesi için tüketiciye ilave maliyet getirmeyen eşdeğerde alternatif düzenlemeler yapar ve sözleşmede yer alan hizmetler ile sunulan hizmetler arasındaki farkı tazmin eder.

Söz konusu düzenlemeleri yapmak mümkün değilse, ya da bunlar haklı nedenlerle tüketici tarafından kabul edilmez ise; seyahat acentası Met Global tüketicinin hareket yerine veya kabul edeceği herhangi bir dönüş noktasına geri dönmesi için eşdeğerde ulaşım imkanı sağlar. Tüketicinin yaptığı tüm ödemeleri 10 gün içinde iade eder ve gerekli hallerde tüketicinin zararını tazmin eder.

12.7 Müşteri iş bu sözleşme konusu hizmeti bu sözleşmenin imzalanması (elektronik ortamda onaylanması) ardından 7 gün içerisinde hiç bir sebep göstermeksizin cayma hakkını kullanarak reddedebilir. Bu durumda müşterinin cayma hakkını kullanması ile Met Global’e ödemiş olduğu bedel on gün içerisinde müşteriye iade edilir.

12.8 Bu sözleşmeden doğan uyuşmazlıkların çözümünde TÜRSAB Tahkim Kurulu Yönetmelik Hükümleri geçerlidir.


Met Global’dan almak istediğim hizmetin özelliklerini, fiyatı, sağlayıcının tüm erişim bilgilerini, ödeme detay ve seçeneklerini, tam ve eksiksiz olarak öğrendiğimi ve bu konuda tam bilgilendirildiğimi kabul ederim.


Yukarıdaki sözleşme metnini okudum ve şartları kabul ediyorum.


                                                                                                                                                          Müşteri

ttlcm-tur-sozlesmesi.pdf