Banka Hesap Bilgileri       Müşteri İlişkileri       Faydalı Bilgiler       Bize Ulaşın


İnsan Kaynakları       Gizlilik ve Güvenlik       Site Kullanım Şartları       Künye

Kampanyalarımızdan Haberdar Olabilirsiniz.

Tabiata.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Innovice Turizm Seyahat Acentası ’na aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Tabiata.com  sorumlu tutulmaz. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir. Tesislerin değiştirdikleri, arttırdıkları ya da azalttıkları yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir. Tabiata.com’ daki otellere ait belirtilen yıldız sayılarının ve diğer derecelendirmelerin bilgisi tavsiye ötesine geçmemektedir. Tabiata.com bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Tabiata.com kendisine bildirilmeyen içerik ve değişikliklerinden sorumlu değildir. Önemli konularda ofislerimizden bilgi edininiz.  

© 2012-2015 Tabiata.com | Innovice Turizm Seyahat Acentası - Belge No: A-8411 | Tüm Hakları Saklıdır.

A-8411

...............................................................................................................................................................................................................................................................

Ana Sayfa Müşteri İlişkileri Faydalı Bilgiler Tesis Kayıt

Sitemiz güncellenmektedir. Bilgi ve rezervasyon taleplerinin, kısa bir süre için, sayfalarımızdaki iletişim formları ve bilgi@tabiata.com mail adresi aracılığı ile iletilmesini, ziyaretçilerimizden rica eder, anlayışınız için teşekkür ederiz.

INNOVICE INNOVATIVE  SERVICE  CO.

Döviz Kurları

Elektrik, Telefon vb. Bölgesel Değişiklikler

Ülke Profilleri (Tr.)

Ülke Profilleri (İng.)

Gümrük Bilgileri (Tr.)

Gümrük Bilgileri (İng.)

Hava Durumu

Çocuk Bakım Yerleri

Ülkelerin Saat Farkları

Seyahatte Telefon

İller Arası Mesafeler

Türkiyedeki Marinalar

İl Turizm Müdürlükleri

Yurt Dışı Turizm Temsilcilikleri

Dünya Turizm Ofisleri (İng.)

Yurt Dışı Türk Temsilcilikleri

Türkiyedeki Yabancı Ülke Temsilcilikleri

Seyahat ve Gezi İpuçları

Uçak Yolculuğu İpuçları

Dünya Etkinlik Takvimi (İng.)

Seyahat Güvenliği (İng.)

PNR (Rezervasyon) Sorgula

Vize Bilgileri

İlk Uçak Yolculuğu İpuçları

Hangi Tarihte Hangi Ülke?

Uçak Kalkış / Varış Bilgileri

Otel Değerlendirmeleri

Vize Uygulamaları Tablosu

Gemi Yolculuğu İpuçları

Fuar Bilgileri

Havayolu Mil Programları

Faydalı Linkler

Rezervasyon Kılavuzu

Ölçü Değişim Tablosu

Havaş Servis Saatleri

Mavi Yolculuk İpuçları

Pasaport Bilgileri

Önemli Turizm Destinasyon Bilgileri

Doğa ve Gezi Aktiviteleri Bilgisi

Türkiyedeki Turizm Çeşitliliği

Bazı Turizm Terimlerinin Anlam ve Açıklamaları

Alternatif Konaklama

Kültür ve Doğa Turları

Mavi Yolculuk Turları

Outdoor Etkinlik Yönetimi

Künye

Müşteri Hizmetleri / İrtibat

Sitetatil.com

SİTE KULLANIM ŞARTLARI


  KULLANIM SÖZLEŞMESİ

 

Sözleşmede geçen “site”, “sitemiz” , “web sitemiz” , “Tabiata.com” , “biz” , “bize” , “bizi” , “bizim” , “şirketimiz” , “firmamız” ifadeleri Tabiata.com ve hak sahiplerini ve Tabiata.com bağlantılı firmaları ve/veya onların ilgili tedarikçilerini ve sağlayıcılarını ; “siz” , “ziyaretçi” , “kullanıcı” , “müşteri” ifadeleri doğrudan web sitemize, bağlantılarına ve uzantılarına yada dolaylı olarak hizmet aldığımız herhangi bir bağlantılı firmamıza/firmaya ve/veya üçüncü taraf sitelere ve içeriklere sitemiz aracılığı ile ulaşan kullanıcıları, ürün ve hizmet satın alan müşterileri ifade etmek için kullanılmaktadır.

 

Web Sitemiz’in tüm hakları saklıdır. Bununla birlikte sitemiz’in ziyareti ve kullanımı çeşitli kısıtlamalar içermekte olup , site üzerinde her tür organizasyon, kullanım ve tasarruf yetkisi Tabiata.com’a aittir. Lütfen siteyi kullanmadan önce kullanım koşullarını dikkatle okuyunuz. Site’ye girmek ve kullanmakla site’nin kullanım ve sözleşme kurallarını ve de site ile ilgili bütün cari kanunları, yönetmelikleri ve mevzuatı açıkça kabul etmiş sayılırsınız.

 

Tabiata.com, sözleşme şartları da dahil olmak üzere, site ve site uzantılarında mevcut her tür koşulu ve bilgiyi önceden herhangi bir ihtara hacet olmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer.

   

İşbu site ‘ye girilmesi veya sitenin kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek her tür ihtilaf Türk kanunlarına tabi olup, ihtilafların çözümünde İstanbul Mahkemeleri münhasıran yetkilidir. Tabiata.com ’un kullanıcının bulunduğu ülkede dava açma hakkı saklıdır.

 

SÖZLEŞMENİN İÇERİĞİ

Bu sözleşme, sözleşmenin geçerli olduğu süre boyunca kullandığınız güncelleştirmeler de dâhil her türlü tatil, tur, konaklama rezervasyonu, uçak bileti, otobüs bileti, transfer, araç kiralama, sigorta, vize, etkinlik, organizasyon hizmetlerine yönelik görüntüleme ve kullanımlar ile görüntüleme ve işlem içermeyen kullanımlarda dahil olmak üzere uygulanacaktır.

 

SİTE BİLGİLERİ

Web sitemizde mevcut olan bilgiler, ürün ve hizmet üreticilerinin beyanları ve de kendilerinin ve üçüncü tarafların oluşturduğu tanıtıcı ve açıklayıcı içeriklerden yararlanılarak oluşturulmaktadır. Tüm bilgilerin doğruluğu ve güncelliği imkanlar ölçüsünde kontrol edilmeye çalışılmaktadır. Ancak itinalı kontrollerimize rağmen web sitemizdeki bilgiler fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir, kaynağından bizlere yanlış, eksik bilgi şeklinde ulaşmış olabilir. Tabiata.com ’un web sitesinde bulacağınız materyal ve bilgiler siteye verildiği anda sunulmuştur, ilgili hizmetin güncel durumu ile sitede yer alan durumu arasında farklılık olabilir. Web sitesindeki bilgilerin, güncelliği, doğruluğu, şartları, kalitesi, performansı, pazarlanabilirliği, belli bir amaca uygunluğu ve Tabiata.com ’un web sayfalarında yer alan ve bunlarla sınırlı olmayan, bunlarla bağlantılı veya bağımsız diğer bilgi, hizmet veya ürünlere etkisi ile tamlığı hakkında herhangi bir sarih ya da zımni garanti verilmemekte ve taahhütte bulunulmamaktadır.

Otel ve otel odalarının Tabiata.com web sitesinde gösterilen fotoğrafları sadece genel bilgilendirme amaçlı olup alınan oda tipiyle sitede yayınlanan fotoğraflar aynı kategoride olmayabilir. Pansiyon durumları, otel konseptleri, yıldız nitelikleri tesisten tesise ve ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Müşteri, Tabiata.com üzerinden rezervasyon yaparken bu ve benzeri durumları göz önünde bulundurmalıdır. Sunulan tüm bu hizmetler için müşteri kendi iradesi ile rezervasyon yapar ve hizmete yönelik kişisel zevk ve tercihlere uymayan herhangi bir hususta Tabiata.com’a bir itiraz yöneltilemez.

Tadilat, bakım ve yenileme çalışmaları tamamen ilgili otelin inisiyatifindedir ve herhangi bir ön bilgilendirme yapılmaksızın gerçekleşebilir. Oteller, böyle bir durumda oluşabilecek her türlü rahatsızlığı asgari düzeyde tutma sorumluluğunu göstereceklerdir. Tabiata.com, kaynağı ve nedeni ne olursa olsun, ulaşım araçları, gezi yerleri ve konaklama tesislerinde oluşabilecek arıza, kaza, kayıplardan ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkabilecek hasar, zarar, ek masraflardan sorumlu tutulamaz.

Tabiata.com internet sitesinde, herhangi bir aksaklıktan dolayı oluşabilecek eksik ya da yanlış fiyatlandırmalar (tedarikçi ve/veya aracı kurumlardan kaynaklanan fiyatlandırma hataları da dâhil olmak üzere) söz konusu olduğunda Tabiata.com, ödenmiş ya da ödenecek olan ilgili fiyatı ve toplam tutarı düzeltme yetkisini saklı tutar.

 

KULLANIMA İLİŞKİN ŞARTLAR

• Site’yi, Ürün ve Hizmetlerini kullanırken uymanız gereken koşullar şunlardır;

- Kanunlara uyma,

- Sözleşmeler,

- Her türlü davranış kurallarına veya yaptığımız diğer bildirimlere uyma,

- Hizmet hesabınızın parolasını gizli tutma,

- Hizmete ilişkin bir güvenlik ihlalini fark ettiğinizde derhal bize bildirme.

• Site’yi, Ürün ve Hizmetlerini, bize veya bağlı şirketlerimize, tedarikçilerimize, kurumsal bayilerimize, dağıtımcılarımıza ve/veya satıcılarımıza (hepsi birarada “Tabiata.com tarafları”na) veya bir Tabiata.com tarafının herhangi bir müşterisine zarar verecek şekilde kullanamazsınız.

• Bu web sitesi kişisel olan ve ticari olmayan kullanımınız içindir. Bu web sitesindeki içerik ve bilgiler,  Tabiata.com taraflarına veya reklam veren müşterilerimizin mülkiyetine aittir. Buna göre, bu web sitesi’ni kullanmanın bir koşulu olarak bu web sitesi’ni veya içeriğini ya da içerdiği bilgileri herhangi bir ticari amaç için veya kişisel olmayan amaç (doğrudan ya da dolaylı) için kullanmayacağınızı kabul etmiş olmaktasınız. Bu web sitesinden elde ettiğiniz bilgileri, yazılımları, ürünleri veya hizmetleri satmamayı ya da yeniden satmamayı kabul etmektesiniz. Buna ek olarak, ticari amacınız olsun ya da olmasın :

- Herhangi bir robot, örümcek, kazıyıcı veya başka bir otomatik ya da manuel işlemle herhangi bir amaç için bizim yazılı iznimiz olmaksızın bu web sitesinin herhangi bir içerik ya da bilgisine erişmeyeceğinizi, görüntülemeyeceğinizi ya da kopyalamayacağınızı;

- Bu web sitesindeki hiçbir robot dışı başlıktaki kısıtlamaları ihlal etmeyeceğinizi veya bu web sitesine erişimi önleyen ya da kısıtlayan diğer kuralları atlatmaya çalışmayacağınızı;

- Bizim alt yapımızda ya da tasarrufumuzdaki tedbirleri yürürlüğe koymasına sebep olan veya olabilecek olan, aşırı ve ölçüsüz yük oluşturacak bir harekette bulunmayacağınızı;

- Bizim yazılı iznimiz olmaksızın herhangi bir amaçla bu web sitesinin herhangi bir kısmına (bunlarla sınırlı olmamakla birlikte, seyahat hizmetlerinin alım rotasını da kapsayan) girmek için derin link oluşturmayacağınızı;

- Site’nin herhangi bir kısmını, istenmeyen toplu iletilerden veya istenmeyen ticari iletilerden istenmeyen posta bağlantı verilerinden bir hedef olarak kullanamayacağınızı;

- Site’yi değiştirmek veya yeniden yönlendirmek ya da değiştirmeye veya yeniden yönlendirmeye çalışmak için yetkisiz herhangi bir yöntem kullanmayacağınızı;

- Site’ye veya siteye bağlı ağlara zarar veremez, devre dışı bırakamaz, aşırı yükleyemez veya bozamazsınız, site’yi yetkisiz çerçeveleyemez, site’ye derin bağlanamazsınız ya da herhangi birinin hizmeti kullanmasına ve bu hizmetten yararlanmasına müdahale edemeyeceğinizi;

- Önceden bizim açık ve yazılı iznimizi almadan, web sitemizin içeriğini kopyalamayacağınızı, çoğaltmayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi, bu içerikten türev içerikler yaratmayacağınızı ya da bunları kamuya teşhir etmeyeceğinizi, ticari olmayan ve kişisel amaçlarla kullanım durumları hariç olmak şartıyla, kabul etmektesiniz. 
- Web sitemizi hukuka aykırı hiçbir amaç için kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz.

- Sınırlama olmaksızın, web sitemizde ve sitemizle bağlantılı hizmet ve ürün satan kuruluşların web siteleri üzerinden kurgusal, düzmece veya hileli rezervasyonlar ya da herhangi bir hak beklentisiyle yapılan rezervasyonlar yasaklanmıştır. Web sitemiz’in ve bu web sitesi’nin seyahat hizmetleri sunan link’lenmiş tedarikçilerinin ve reklam verenlerinin sundukları rezervasyon imkanlarını kendiniz veya vekaletine sahip olduğunuz başka birisi için sadece yasal rezervasyonlar veya alımlar yapmak amacıyla kullanmayı kabul etmektesiniz.

   

LİNK VERİLMESİ

Bu site üzerinden başka sitelere link verilmesi ve/veya başka sitelerin çerçevelenerek Tabiata.com’a entegre edilmesi mümkündür. Tabiata.com link verilen ve çerçevelenerek siteye entegre edilen sayfalardaki bilgilerin doğruluğunu garanti etmemekte, herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır. Bu sayfaların bir kısmı Tabiata.com dışındaki kuruluşlar tarafından ve o kuruluşların sorumluluğunda düzenlenmekte olup, ilgili sayfaların kullanımı Tabiata.com’dan bağımsız şekilde ilgili kuruluşun koşul ve şartları tahtında gerçekleşir. Tabiata.com bu içerikler ve bağlantılı hizmetlerin kullanımı konusunda bir sorumluluk almamakta ve herhangi bir tavsiyede bulunmamaktadır. Bu siteleri kullanımla doğabilecek zararlar kullanıcının kendi sorumluluğundadır.

Tabiata.com bu tür link verilen ve çerçevelenerek web sitemize entegre edilen içeriklere erişimi, kendi yazılı muvafakatına bağlayabileceği gibi, Tabiata.com’un uygun görmeyeceği içeriklere erişimi her zaman kesebilir.

 

DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI

Tabiata.com işbu site ve site bağlantıları/uzantılarında mevcut her tür içerik, ürün ve hizmetin kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer. Sitenin kullanımı ya da siteye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır.

Tabiata.com , sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata , ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

 

SİTE HESAPLARINDAKİ SORUMLULUK

Şayet web sitemizde hizmet hesabı açıldıysa; Hizmet hesabınızı yalnızca siz kullanabilirsiniz. Hizmet hesabınızda yürütülen tüm etkinliklerden siz sorumlusunuz. Üçüncü bir tarafa, hizmete sizin adınıza erişmesi ve/veya hizmeti kullanması için yetki veremezsiniz.

 

REZERVASYON İPTAL VE DEĞİŞİKLİKLERİ AÇIKLAMASI

Tabiata.com üzerinden yapılan her türlü ürün ve hizmet işlemlerinde ürün ve hizmet üreticisi tedarikçilerimizin ve web sitemizin rezervasyon kuralları kabul edilmiş sayılır. Tüm iptal ve değişiklikler, kullanıcılarımızın rezervasyon sırasında kabul ettikleri hizmet sözleşmesi ve/veya site kullanım sözleşmesi(Site Kullanım Şartları) çerçevesinde yapılmaktadır.

Tabiata.com üzerinden alınan tüm hizmetlerin her aşamasında Tabiata.com ile bağlantıya geçilmek zorundadır. Aksi takdirde müşterinin tedarikçi ve aracı firmalardan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alınması durumlarında Tabiata.com sorumluluk kabul etmez.

 

DÖVİZ KURLARI / DÖVİZ DÖNÜŞTÜRÜCÜLERİ

Bu site, bağlantılı web siteleri ve içeriklerin verdiği döviz kurları baz alınarak iş ve özel hayatınızda farklı döviz bağlantılı işler yapmamanızı öneririz. Her zaman döviz kurlarının doğruluğunu tasdik edecek nitelikli uzmanlara veya bankalara danışmalısınız. Döviz kurlarına ilişkin bilgilerin kullanımından kaynaklanan zarar ve ihtilaflardan Tabiata.com sorumlu tutulamaz ve herhangi bir tazminat ve hak talep edilemez.

 

SORUMLULUKLARIN REDDİ

- Tabiata.com, web sitesi’nin kesintisiz veya hatasız olacağını ya da web sitesi’nin veya İçeriğinin kullanılmasıyla ya da siteye bağlantı yapılmasıyla belirli sonuçların elde edileceğini garanti etmez. Web sitemiz ve İçeriği "olduğu gibi" ve "mevcut haliyle" esasında sunulmaktadır. Web sitemiz, sizin siteden yüklediğiniz dosyalarda virüs ya da kirletici veya bozucu özellikler bulunmadığını da garanti edemez. Tabiata.com, sitenin belirli bir amaca uygunluğu ve ticari değerine ilişkin garantiler de dahil her türlü başka aleni veya zımni garantiyi reddeder. Tabiata.com, bunlarla sınırlı kalmaksızın ve fakat, doğrudan, dolaylı veya arızi zararlar, netice kabilinden doğan zararlar ve cezai tazminatlar da dahil olmak üzere, bu sitenin kullanılmasından kaynaklanabilecek zararlar için sorumlu tutulamaz. 
- Web sitemiz; Tabiata.com kullanıcılarının, sitenin üçüncü şahıs kullanıcılarının, reklamcılarının ve/veya sponsorlarının Tabiata.com hizmetiyle ilgili ya da sizin siteyi ve/veya Tabiata.com hizmetini kullanmanızla ilgili fiil, ihmal ve davranışları için her türlü sorumluluğu reddeder. Tabiata.com; herhangi bir etkinliği organize eden kişiler, icracılar, kurumlar veya başka üçüncü şahısların siteyle bağlantılı veya siteye atıfta bulunan ürünleri, hizmetleri, fiil veya ihmalleri nedeniyle de sorumlu tutulamaz. 

- Web sitemizde yayınlanan bilgiler, yazılımlar, ürünler ve hizmetler yazım hatası veya tipografik hatalar içerebilir.

- Tabiata.com, web sitemiz üzerinden linklenmiş, web sitemize çerçevelenerek entegre edilmiş içerikleri, bu yolla sunulan ürün ve hizmetleri kontrol edemez, denetleyemez, doğruluğuna ilişkin garanti veremez. Bu içerikleri, ürün ve hizmetleri sunan ve satan tedarikçilerin ve/veya reklam verenlerin bilgilerinin ve içeriklerinin web sitemizde yer alması ve/veya bunlara web sitemizden ulaşılması bizim bu ürün ve hizmetleri tavsiye ettiğimiz anlamını da doğurmaz. Bu içerik, ürün ve hizmetleri oluşturan ve bu çerçevede sunan kurumlar, firmalar ve siteler, ilgili içeriklerinden, ürün ve hizmetlerinden kendileri sorumludur. Tabiata.com, bu içerikler, ürünler ve hizmetler ile ilgili ve bağlantılı tüm garantiler ve koşullardan, her türlü gizli garantiden ve ticaret koşulundan, belirli bir amaca uygunluk, unvan ve ihlal etmeme de dahil olmak üzere feragat eder. Hiçbir şekilde bu içeriklerle ilgili bir hak talebinin ve tazminatın muhattabı olarak görülemez.

- Web sitemiz üzerinden ulaştığınız üçüncü taraf tedarikçilerden ve reklam verenlerden yaptığınız ürün ve hizmet alımlarında, görüntüleme, kullanım ve faydalanmalarda Tabiata.com’un sözleşme, kural ve şartlarıyla beraber bu kurumlar, firmalar ve sitelerin sözleşme, kural ve şartlarını da kabul etmektesiniz. Bu sözleşmeler, kural ve şartlar birbirini tamamlar niteliktedir. Ancak birbiriyle örtüşmeyen sözleşme maddeleri, kurallar ve şartların olması durumunda ilgili içerik, ürün ve hizmetin sorumluluğu ölçüsünde geçerli kabul edilecek sözleşme maddesi, kural ve şarta karar verilecektir.

- Tabiata.com, sözleşmenin ihlali, haksız fiil veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Web sitemize, çerçevelenen ya da link verilen sitelere girilmesi ya da bunların ziyaret edilmesi/kullanılması sonucunda, doğabilecek her tür sorumluluktan, mahkeme ve diğer masraflar da dahil olmak üzere her tür zarar ve talep hakkından beri kılındığı kabul edilmektedir. Sitatatil.com, tüm bu bahsedilen tip zararların olabileceği kendisine önceden bildirilmiş olsa bile, kâr kaybı da dahil dolaylı, arızi ve özel zararlar veya netice kabilinden doğan zararlar veya cezai tazminatlar için size karşı hiçbir durumda sorumlu tutulamaz. İşbu Koşulların Tabiata.com'un sorumluluğunu sınırlayan hükümlerinden birinin ilgili mahkeme tarafından ilgili mevzuata aykırı bulunması halinde söz konusu hüküm mevzuata uygun olan ve sorumluluğu en fazla sınırlayan hali ile geçerli sayılacak ve Tabiata.com'un sorumluluğunun buna göre belirleneceğini de kabul etmektesiniz.

 

BİZE YAPACAĞINIZ BİLDİRİMLER

Bize, ürün ve hizmetlere ilişkin “Bize Ulaşın” veya "Müşteri İlişkileri" alanında belirtilen şekilde bildirim yapabilirsiniz.

 

SİZE YAPILACAK BİLDİRİMLER VE ELEKTRONİK BİLGİLER

Bu sözleşme elektronik biçimdedir. Size, içerikler, ürün ve hizmetler ile ilgili belirli ek bilgileri de gönderme hakkımız vardır. İçerikler, ürün ve hizmetler ile ilgili olarak, yasaların size göndermemizi gerektirdiği başka bilgiler olabilir. Size bu bilgileri elektronik biçimde gönderebiliriz. Bu onayı geri alma hakkınız vardır ancak bu durumda hizmetinizi iptal edebiliriz. Size gerekli bilgileri aşağıdaki şekillerde sağlayabiliriz:

• hizmete kaydolduğunuzda belirttiğiniz e-posta adresine e-posta ile;

• bilgi mevcut olduğunda size gönderilen e-posta bildiriminde belirtilecek olan bir web sitesine erişim sureti ile veya

• bu amaç için genel olarak önceden belirlenmiş bir web sitesine erişim sureti ile

Size e-posta yoluyla gönderilen bildirimlerin, e-postanın iletim tarihinde teslim edildiği ve alındığı varsayılır. Hizmete erişebildiğiniz veya hizmeti kullandığınız sürece, bu gibi bildirimleri almak için gerekli yazılım ve donanımınız olur. Elektronik ortamda herhangi bir bildirim almaya onay vermiyorsanız, hizmeti kullanmayı durdurmalısınız.

 

YAPTIRIMLAR

Bu Kullanım Koşullarını ihlâl ettiğiniz takdirde, gerekli araştırmalar yapılacaktır. Tabiata.com sizin siteye ve Tabiata.com taraflarına erişiminize son verebilir, gelecekte siteyi kullanmanıza engel olabilir, rezervasyonlarınızı ve siparişinizi iptal edebilir ve/veya ihtiyati tedbirlerde dahil olmak üzere aleyhinize dava veya hukuki takip yoluna gidebilir.

Bu siteyi, telif hakkına konu olan bilgi ve materyalleri açık bir izin almadan, yasadışı yollarla iletmek amacıyla kullanan kullanıcıların hak ve imtiyazları sona erdirilecektir. Bu siteye makaleler, görüntüler, öyküler, yazılım veya telif hakkına konu olan veya benzeri içerik koyan kullanıcılar, siteye yükledikleri içeriğin üçüncü şahısların telif haklarına veya başka haklarına tecavüz etmediğinden veya bu hakları ihlâl etmediğinden emin olmalıdırlar. Bir kullanıcının bu siteyi yasadışı bir hak tecavüzünün veya hak ihlâlinin bir aracı olarak kullandığı konusunda ilgili telif hakkı sahibinin veya onun temsilcisinin bize bildirimde bulunması ya da bunun bir mahkeme kararıyla veya ilgili kullanıcının ikrarıyla sabit olması halinde veya bizim buna inanmamız halinde ihlâlde bulunan kullanıcının bu siteye erişim ve/veya siteyi kullanım hakları iptal edilecektir.

Siteyi kullanmanızdan ve müdahalenizden dolayı uçuncu şahısların maruz kalabileceği zarar ve ziyanları, yapabileceği talepleri ve makul iştiraklerine, bağlı şirketlerine, memur ve temsilcilerine, diğer ortaklarına ve çalışanlarına tazmin edeceğinizi ve onların bu zararların gidereceğinizi de kabul etmektesiniz. 


SÖZLEŞMENİN YORUMLANMASI

Bu sözleşmenin tüm bölümleri, yasaların izin verdiği azami ölçüde geçerlidir. Bu sözleşmenin bir bölümünü yazılı olduğu haliyle uygulayamayacağımızı belirten bir mahkeme kararı olabilir. Böyle bir durumda, siz ve biz söz konusu bölümü, uygulayamadığımız bölümün amacına en yakın hükümlerle değiştiririz. Sözleşmenin geri kalan kısmı değişmeden kalır. Bu sözleşme, bu web sitesi’nin kullanımına ilişkin aramızda yapılan sözleşmedir. Bu sözleşmedeki bölüm başlıkları, bu sözleşmenin diğer hükümlerini sınırlamaz.