Banka Hesap Bilgileri       Müşteri İlişkileri       Faydalı Bilgiler       Bize Ulaşın


İnsan Kaynakları       Gizlilik ve Güvenlik       Site Kullanım Şartları       Künye

Kampanyalarımızdan Haberdar Olabilirsiniz.

Tabiata.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Innovice Turizm Seyahat Acentası ’na aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Tabiata.com  sorumlu tutulmaz. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir. Tesislerin değiştirdikleri, arttırdıkları ya da azalttıkları yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir. Tabiata.com’ daki otellere ait belirtilen yıldız sayılarının ve diğer derecelendirmelerin bilgisi tavsiye ötesine geçmemektedir. Tabiata.com bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Tabiata.com kendisine bildirilmeyen içerik ve değişikliklerinden sorumlu değildir. Önemli konularda ofislerimizden bilgi edininiz.  

© 2012-2015 Tabiata.com | Innovice Turizm Seyahat Acentası - Belge No: A-8411 | Tüm Hakları Saklıdır.

A-8411

...............................................................................................................................................................................................................................................................

Ana Sayfa Müşteri İlişkileri Faydalı Bilgiler Tesis Kayıt

Sitemiz güncellenmektedir. Bilgi ve rezervasyon taleplerinin, kısa bir süre için, sayfalarımızdaki iletişim formları ve bilgi@tabiata.com mail adresi aracılığı ile iletilmesini, ziyaretçilerimizden rica eder, anlayışınız için teşekkür ederiz.

INNOVICE INNOVATIVE  SERVICE  CO.

TABİATA.COM -                                                                          İŞBİRLİĞİ SÖZLEŞMESİ1-  TARAFLAR

1-1.  Bu sözleşme, bir tarafta faaliyet merkezi  Emniyetevler Mah. Güvercin Sk. No: 3 Kat: 1  4.Levent - İstanbul  adresindeki EKSES TUR TURİZM İNŞAAT OTOMOTİV PAZ. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. – EXCESS TURİZM markası “TABİATA.COM” ile, diğer tarafta

adresindeki                                                                          arasında aşağıdaki hususlarda anlaşarak işbu sözleşmeyi tanzim ve imza etmişler

ve / veya online platformda onaylamışlardır. Bu sözleşmede EKSES TUR TURİZM İNŞAAT OTOMOTİV PAZ. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. "TABİATA.COM",                                                                          ise “KONAKLAMA TESİSİ” kısa adları ile gösterilmiştir.  

1-2.  Tarafların Bilgileri:

(a) TABİATA.COM;

Unvan :          Ekses Tur Turizm İnşaat Otomotiv Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti. – Excess Turizm

Adres :           Emniyetevler Mah. Güvercin Sk.  No: 3  Kat: 1   4.Levent / İstanbul

Telefon :        0 212 632 31 11

Faks :             0 212 589 40 50

E-mail :          bilgi@tabiata.com

(b) KONAKLAMA TESİSİ;

Unvan :         

Adres :          

Telefon :

Faks :          

E-mail :       


2-  SÖZLEŞMENİN KONUSU ve TANIMLAMALAR

2-1.  KONAKLAMA TESİSİ ‘nin odaları, diğer konaklama olanakları, konaklamaya ek tesis hizmetleri ve konaklama tesisinin sorumluluğunda ve konaklama tesisi aracılığı ile üçüncü taraflardan temin edilen hizmetler, bu sözleşmede “Tesis Hizmeti” veya “Tesis Hizmetleri” olarak anılacaktır.

2-2.  Bu sözleşmenin konusu, Tesis Hizmetleri’nin,  TABİATA.COM imkan ve yöntemleri ile müşterilere sunulması ve bu Tesis Hizmetleri’ne ilişkin rezervasyon bağlantılarının yapılmasına ilişkin çalışmadır. TABİATA.COM ’un bu çalışmadaki faaliyetleri, bu sözleşmede bundan sonra da “Tabiata.com Çalışması” veya “Tabiata.com Çalışmaları” olarak anılacaktır.


3-  SÖZLEŞME YAPMA, ÜCRET BELİRLEME ve TAHSİL ETME YETKİLERİ

3-1.  TABİATA.COM, Tesis Hizmetleri’ni pazarlama hakkına sahiptir. KONAKLAMA TESİSİ, var ise pazarlanmasını istemediği Tesis Hizmetleri’ni yazılı olarak TABİATA.COM ‘a bildirecektir. TABİATA.COM, arzu ettiği takdirde sadece kendi seçtiği Tesis Hizmetleri’ni sunabilir.

3-2.  TABİATA.COM, rezervasyon bağlantısı yaptığı müşteriden, KONAKLAMA TESİSİ ile ortaklaşa kararlaştırdığı, rezervasyon kesinleştirme ödemesi (kaparo), toplam konaklama tutarı vb. rezervasyona ilişkin ödemeleri tahsil etme yetkisine sahiptir.

3-3.  TABİATA.COM, KONAKLAMA TESİSİ ‘nin Tesis Hizmetleri için yayınladığı / açıkladığı fiyatların altında ya da aynısı ile pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirir. Bununla birlikte; TABİATA.COM, müşterilerine, kendi uygun gördüğü fiyatlar üzerinden satış yapma hakkına sahiptir. Ancak; KONAKLAMA TESİSİ, Tabiata.com Çalışmaları’ndaki satış fiyatlarının belirlenmesine ilişkin, sabit ücretleri ya da ücret alt ve / veya üst sınırlarını belirleme yetkisine sahiptir. KONAKLAMA TESİSİ, bu kısıtlamaya ilişkin talebini TABİATA.COM ‘a yazılı olarak bildirecektir.

3-4.  TABİATA.COM 'un, KONAKLAMA TESİSİ vasıtasıyla alacağı yabancı hizmetlerin (örneğin transfer ve/veya oto kiralama) fiyatları ve ödeme koşulları taraflar arasında karşılıklı görüşülerek belirlenecektir.


 4-  İLETİŞİM

4-1.  TABİATA.COM ve KONAKLAMA TESİSİ, yukarıda bilgileri verilen telefon, faks, posta, e-posta yöntemleri ile gerçekleştirdiği tüm iletişimi kayıt altına alma hakkına sahiptir. Taraflar, telefon görüşmeleri dahil tüm iletişimin kayıt altına alınabileceğini kabul ve beyan ederler.

4-2.  TABİATA.COM, rezervasyon taleplerini, diğer taleplerini ve bildirimlerini yazılı ve sözlü olarak KONAKLAMA TESİSİNE iletebilir. KONAKLAMA TESİSİ, rezervasyon taleplerinin,  diğer taleplerin ve bildirimlerin sadece belirli iletişim kanalı(ları) ile ve belirli yöntem(ler) ile yapılmasını isteyebilir ve bu talebini TABİATA.COM ‘a yazılı olarak bildirecektir.


5-  KOMİSYON

5-1.  KONAKLAMA TESİSİ, TABİATA.COM kanalıyla gelen rezervasyonlar için,

(i) Toplam rezervasyon tutarı üzerinden %               , yada;

(ii) Kişi /Gece başına                   , yada;

(iii) Oda /Gece başına                  , komisyon ödemesini TABİATA.COM ‘a yapmayı kabul eder.


6-  REZERVASYON SÜRECİ VE ÖDEME ŞEKLİ

6-1.  TABİATA.COM, rezervasyon talebine ilişkin bilgiyi KONAKLAMA TESİSİNE iletir ve müsaitlik bilgisi alır.

Müsaitlik olması halinde, KONAKLAMA TESİSİ, rezervasyon yoğunluğuna, konaklama başlangıç tarihine kalan süreye veya talebin niteliğine bağlı olarak TABİATA.COM aracılığı ile müşteriye, rezervasyonu kesinleştirmesi için bir opsiyon süresi bildirir.

6-2.  TABİATA.COM, rezervasyon kesinleştirmesi için, müşteriye, opsiyon süresini bildirir ve bu süre içerisinde:

(i) Rezervasyon tek gecelik ise; toplam rezervasyon bedelinin %                 ‘kadarını;

(ii) Rezervasyon iki gece ve üzeri için ise; toplam rezervasyon bedelinin %                 ‘kadarını;

 Rezervasyon kesinleştirme ödemesi olarak, nakit, kredi kartı, banka havalesi vb. bir yöntemle yapılması için, müşteriden talep eder.

6-3.  Müşterinin, belirlenen ödemeyi, opsiyon süresi içerisinde TABİATA.COM ‘a yapıp, ödeme bilgisini vermesiyle ve TABİATA.COM ‘un ödemenin alındığına dair bildirimi KONAKLAMA TESİSİ ‘ne iletmesiyle rezervasyon, kesin rezervasyon statüsü kazanır.

6-4.  TABİATA.COM,  müşteriye, ödeme bilgileri, iletişim ve ulaşım bilgileri, yol haritaları vb. detayları içeren rezervasyon konfirmesini iletir.  

6-5.  TABİATA.COM, müşteri tarafından hesabına yatırılan rezervasyon kesinleştirme ödemesinden, kendi komisyon tutarını ve tesise yapacağı ödemenin KDV ‘si oranında fatura güvence tutarını keserek, kalan ödemeyi, bekletmeden KONAKLAMA TESİSİ ‘ne yapacağını taahhüt eder.

Ancak, KONAKLAMA TESİSİ, müşteriye yapılması gereken olası geri iadelerin maliyetlerine ve işlemlerine katlanmamak için, TABİATA.COM ‘un kendisine göndereceği ön ödemeyi, müşteri tarafından rezervasyonun iptal edilebileceği süre dolana kadar, TABİATA.COM ‘da bekletip, bu süre sonunda da alabilir.

6-6.  TABİATA.COM, KONAKLAMA TESİSİ ‘ne, müşteri tarafından rezervasyonun iptal edilebileceği süre dolmadan, ön ödemeyi yapmışsa ve müşteri yine bu süre içerisinde rezervasyonunu iptal etmişse, KONAKLAMA TESİSİ, derhal ve hiçbir mazeret ve itiraz ileri sürmeden, yapılan ön ödemenin tamamını TABİATA.COM ‘a iade etmeyi taahhüt eder.

6-7.  KONAKLAMA TESİSİ, rezervasyona konu ödeme, hesabına geçtikten hemen sonra rezervasyon onay belgesini (veya e-postasını), TABİATA.COM ‘a gönderir.  

6-8.  TABİATA.COM tarafından müşteriden ödeme alınamayacağı bazı durumlarda, TABİATA.COM, KONAKLAMA TESİSİ ‘nin onayı ile, toplam rezervasyon bedeli tesiste ödenecek şekilde rezervasyon alabilir. Bu durumda check-out tarihinden sonraki ilk 5(beş) iş günü içerisinde KONAKLAMA TESİSİ, TABİATA.COM ‘a ilgili komisyon ödemesini yapacaktır.

6-9.  Anlaşmaya varılarak ve bu sözleşmedeki hak ve yükümlülükleri koruyarak, farklı yöntemlerle de rezervasyon süreci işleyebilir. Bu durumda rezervasyon sürecindeki farklılıklar ile birlikte sözleşme geçerliliğini korumaktadır. Taraflar bu konudaki taleplerini yazılı olarak diğer tarafa bildireceklerdir.  


7-  MUHASEBELEŞME

7-1.  Gerçekleşen her bir rezervasyon için, TABİATA.COM ve KONAKLAMA TESİSİ, müşteriden kendi tahsil ettikleri tutar için, müşteriye fatura kesmekle yükümlüdürler.

7-2.  Her bir rezervasyona konu hizmet gerçekleştikten sonra veya bir rezervasyona ilişkin müşteriden tazminat hakkı doğduğunda; TABİATA.COM, müşteriden kendi tahsil ettiği ödemeler için müşteriye düzenleyeceği faturayı, konaklama tesisine yaptığı ödemelere ilişkin faturanın kendisine gönderilip gönderilmediğine bakmaksızın, 5(beş) iş günü içerisinde düzenler ve müşteriye gönderir.

7-3.  KONAKLAMA TESİSİ, her bir rezervasyona konu hizmet gerçekleştikten sonra veya bir rezervasyona ilişkin müşteriden tazminat hakkı doğduğunda, 5(beş) iş günü içerisinde TABİATA.COM ‘un kendisine yaptığı ödeme(ler) için fatura düzenler ve TABİATA.COM ‘a gönderir.  

7-4.  TABİATA.COM, KONAKLAMA TESİSİ tarafından kendisine gönderilen faturayı aldıktan sonra, 2(iki) gün içerisinde, tesise daha önceden yaptığı ödemenin KDV ‘si oranında kestiği fatura güvence tutarını, KONAKLAMA TESİSİ ‘ne gönderir.   

7-5.  Sözleşmede belirlenenden farklı ödeme oranları ve yöntemleri uygulanan rezervasyonlar için bu ödeme oranları ve yöntemleriyle uyumlu muhasebeleşme, bu sözleşmedeki hak ve yükümlülükler korunarak yapılacaktır.

7-6.  Fatura gönderme masraflarını, faturayı gönderen taraf ödeyecektir.


8-  DEĞİŞİKLİK, İPTAL, NO-SHOW, ÇİFTE REZERVASYON

8-1.  Müşteri tarafından TABİATA.COM ‘a iletilen değişiklik talepleri ivedilikle KONAKLAMA TESİSİ ’ne bildirilir ve gerçekleşmesi mümkün olan değişiklikler yapılır. TABİATA.COM ‘un bilgisi dışında yapılan değişikliklerden, TABİATA.COM sorumluluk kabul etmez.  

8-2.  Müşteri, konaklama başlamadan önce rezervasyonu iptal edebilir. İptal durumunda TABİATA.COM ve KONAKLAMA TESİSİ, rezervasyonun tutulması ile ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masraflarının karşılanması için müşteriden bir tazminat talep eder. Tazminat bedelleri, müşteri ile yapılan rezervasyon anlaşmasında belirlenen ve tahsil edilen rezervasyon kesinleştirme ödemesinin belirli yüzdeleri olarak tespit edilir.  

8-3.  TABİATA.COM sunum platformlarındaki tesis sayfalarında ve/veya müşteri ile yapılacak sözleşmelerde yer alacak olan ve KONAKLAMA TESİSİ ile TABİATA.COM tarafından ortaklaşa kararlaştırılan “Müşteriler İçin Rezervasyon İptal Şartları” kapsamındaki tazminat ücretleri aşağıda yazıldığı şekilde belirlenmiştir.

Buna göre müşteri tarafından yapılacak iptal;

* Konaklama başlangıcından önceki               güne kadar olursa, müşteriden tahsil edilen kaparonun                         iade edilir.

* Konaklama başlangıcından önceki             ve             günler içinde olursa, kaparodan %            iade edilir. Kalan tutar tazminat olarak kaydedilir.

* Konaklama başlangıcından önceki             gün ile konaklama başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri hiç tesise gelmezse(No-Show), Kaparonun tamamı iade edilmez. Tazminat olarak kaydedilir.

8-4.  TABİATA.COM ‘un bir rezervasyona ilişkin sorumluluğu, müşteriden tahsil ettiği kaparo ile sınırlı olup, müşteri tarafından iptal edilen bir rezervasyona ilişkin, TABİATA.COM ‘dan herhangi bir tazminat talep edilemez.  

8-5.  TABİATA.COM, İptal bilgisini derhal KONAKLAMA TESİSİ 'ne bildirecektir. Ancak TABİATA.COM ’un maruz kalabileceği iletişim sorunları veya yoğunluktan kaynaklanabilecek gecikmeler için tedbir olarak, yukarıdaki süre limitlerine ek, 1(bir) günlük, KONAKLAMA TESİSİ ’ne geç bilgi verme hakkı vardır.

8-6.  Herhangi bir iptal durumunda ve yapılan anlaşma gereği müşteriden tazminat alma hakkı doğduğunda, TABİATA.COM ve KONAKLAMA TESİSİ arasında, sözleşmedeki komisyon oranları geçerli olacak şekilde, müşteriden tazminat olarak tahsil edilen ücretler üzerinden hesaplamalar yeniden yapılacaktır. TABİATA.COM, yeni duruma göre önceki ödemelerden hesapladığı fazla komisyonu, KONAKLAMA TESİSİ ‘ne derhal ödeyecektir. KONAKLAMA TESİSİ ‘nin bir iade yapması gerekiyorsa, TABİATA.COM ’a derhal iade edecektir. Muhasebeleşme bu yeni tutarlar üzerinden rezervasyon sürecindeki gibi işleyecektir.  

8-7.  KONAKLAMA TESİSİ, iptal bildirimlerinin sadece                                                                         yöntemi(leri) ile yapılmasını talep edebilir.

8-8.  KONAKLAMA TESİSİ, ayırtılan odaları ve rezervasyona konu tesis hizmetlerini temin etmekle yükümlüdür. Mücbir Sebeplerden ötürü, KONAKLAMA TESİSİ ‘nin rezervasyona konu Tesis Hizmetleri’ni gerçekleştiremeyeceği hallerde derhal TABİATA.COM ‘a (Ulaşılamadığı Taktirde Müşterilere) bu durum bildirilecek ve KONAKLAMA TESİSİ tarafından rezervasyona ilişkin tahsil edilen tüm ödemeler, TABİATA.COM ‘a derhal iade edilecektir. Müşteriler lehine, mücbir sebeplerden ötürü gerçekleştirilemeyen rezervasyonlardan ötürü tazminat hakkı doğmaz.

8-9.  KONAKLAMA TESİSİ, Mücbir sebepler dışında bu sözleşmeden doğan yükümlülüklerini karşılayamadığı takdirde, çifte rezervasyon sonucu varışta boş oda olmaması ve/veya rezervasyona konu Tesis Hizmetleri’nin karşılanamaması hallerinde, ek maliyetler kendi hesabından olmak kaydıyla, KONAKLAMA TESİSİ:

(a) Konuğun garantili rezervasyonundaki Tesis Hizmetleri’ni karşılayabilecek eşdeğer ya da daha iyi bir standartta uygun konaklama alternatifi bulacak;

(b) Konuk ve Konuğun garantili rezervasyonunda adı bulunan beraberindeki diğer kişiler için, alternatif otele, ücretsiz ulaşım sağlayacak;

(c) TABİATA.COM ‘un maruz kalacağı haklı maliyetleri karşılayacaktır.


9-  SIR SAKLAMA YÜKÜMLÜLÜĞÜ

9-1.  Taraflar karşılıklı olarak işbu sözleşmeye konu olan işlerle ilgili her konuda sır saklama yükümlülüğü altındadır. Bu yükümlülüğe aykırı davranışın doğuracağı zararlardan taraflar karşılıklı olarak birbirlerine karşı sorumludur. İşbirliği çerçevesinde karşılıklı olarak edinilen şirketlere ve yapılan işlere ait özel bilgiler bu sözleşmenin sonlandırılmasından sonra da gizli kalacaktır.


10-  SÖZLEŞMENİN SÜRESİ

10-1.  İşbu sözleşme,                                                tarihinden itibaren süresiz olarak yapılmıştır. Taraflardan her biri 3 ay evvel noter aracılığı ile veya iadeli taahhütlü bir mektup ile feshi ihbar etmek kaydıyla sözleşmeyi her zaman feshedebilirler. Ancak, taraflardan biri yasal düzenlemelere, bu sözleşme hükümlerine uymazsa ve/veya diğer herhangi bir haklı sebep varsa diğer taraf sözleşmeyi 3 aylık ihbar süresi aranmaksızın derhal feshedebilir.


11-  DİĞER HUSUSLAR

11-1.  Taraflar arasında kararlaştırılan ve düzenlenen tüm dokümanlar ve protokoller bu sözleşmenin parçalarıdır.

İşbu sözleşmenin herhangi bir maddesinin, paragrafının, cümlesinin veya kelimesinin ahlaka, adaba, iyi niyet kurallarına, kanun, tüzük veya yönetmeliklere aykırı olması nedeniyle geçersiz addolunmaları halinde, Taraflar, söz konusu geçersiz madde, paragraf, cümle veya kelime dışındaki sözleşmenin tümü ile geçerliliğini koruyacağını kabul ve beyan ederler. Geçersiz olan hüküm, cümle veya kelimenin yokluğu halinde sözleşmede önemli bir boşluk doğuyor ise bu boşluğun tarafların bu sözleşmenin tümü tahtında güttükleri amaçları nazara alınmak kaydıyla, sırasıyla, kanun, tüzük, yönetmelik ve buna rağmen bir boşluk varsa, ticari, örf ve adet ve hakim kanalı ile doldurulmasında mutabıktırlar.

11-2.  Taraflar, bu sözleşmede belirtilmemiş konularda ve bu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olarak, TABİATA.COM ’un sunum platformlarındaki (örneğin Tabiata.com web sitesindeki) genel çalışma şartlarını da kabul ve beyan ederler.

11-3.  Tabiata.com Çalışmaları sonucu temin edilen müşteri, TABİATA.COM ve KONAKLAMA TESİSİ ‘nin ortak müşterisidir.

11-4.  KONAKLAMA TESİSİ, Tesis Hizmetleri’nin niteliğindeki önemli değişiklikleri ivedilikle TABİATA.COM 'a bildirecektir. Bildirilmeyen değişikliklerden kaynaklanabilecek anlaşmazlıklardan TABİATA.COM ‘un sorumluluğu olmayacaktır.

11-5.  12-  İHTİLAFLARIN HALLİ

12-1.  Bu sözleşmeden çıkacak ihtilaflarda İSTANBUL mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.


13-  TEBLİGAT ADRESİ

13-1.  Taraflar, bu sözleşmenin başlangıcında yazılı adreslerini kanuni ikametgah adresi göstermişlerdir. Her türlü tebligat bu adreslere yapılacaktır. Noter aracılığı ile veya iadeli taahhütlü mektupla diğer tarafa bildirilmemiş olan adres değişiklikleri tebligatın geçerliliğini etkilemez.

13-2.  Bu sözleşme                                                   tarihinde elektronik ortamda düzenlenmiş ve imzalanarak ve/veya elektronik ortamda onaylanarak teati edilmiştir.


Konaklama Tesisi Adına Sözleşmeyi Doldurup Onaylayan Kişinin Adı Soyadı:


Sözleşmeyi Onaylıyorsanız, Aşağıdaki Resim Yazısını Boşluğa Giriniz ve Sözleşmeyi Onaylayınız. Sözleşmeyi Onaylamıyorsanız, Sayfayı Kapatınız.

Enter CAPTCHA solution
Listen to audio CAPTCHA